Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Półfinał kadetek we Wrocławiu dla Sparty

Półfinał kadetek we Wrocławiu dla Sparty

Sparta Warszawa i Gwardia Wrocław awansowały do finałów MP kadetek z turnieju półfinałowego we Wrocławiu. Warszawianki wygrały wszystkie mecze i sety natomiast gospodynie odprawiły po 3:0 drużyny z Poznania i Krakowa.

Sparta Warszawa wygrywając wszystkie mecze 3-0 była zdecydowanie najlepszym zespołem na turnieju Półfinałowym o MP kadetek we Wrocławiu. Kroku warszawiankom próbowały dotrzymać gospodynie, które do meczu ze Spartą nie poniosły również porażki ani w meczach ani też w setach.

W związku z tym już po dwóch dniach zmaganiach na Dolnym Śląsku wyłoniona została dwójka finalistów MP: Sparta Warszawa i Gwardia Wrocław. W niedzielę w meczu o pierwsze miejsce Sparta pokonała gospodynie 3-0. Natomiast 3. miejsce we wrocławskim turnieju zajął zespół UKS Poznań pokonując Wisłę Kraków również 3-0.Wyniki meczów:

Gwardia Wrocław – UKS Poznań 3:0
Sparta Warszawa – Wisła Kraków 3:0

Sparta Warszawa – UKS Poznań 3:0
Gwardia Wrocław  - Wisła Kraków 3:0

UKS Poznań – Wisła Kraków 3:0
Sparta Warszawa – Gwardia Wrocław 3:0

Kolejność turnieju:

1.	MUKS Sparta Warszawa - awans
2.	KS Gwardia Wrocław - awans
3.	UKS ZSMS Poznań
4.	TS Wisła Kraków

Wyróżnione zawodniczki w zespołach:

Sparta Warszawa: Ewelina Polak, rozgrywająca

Gwardia Wrocław: Ilona Molska, przyjmująca

UKS Poznań: Katarzyna Klocek, środkowa

Wisła Kraków: Katarzyna Rerak, środkowa

Po turnieju powiedzieli:

Ewelina Polak (kapitan Sparty Warszawa)Przyjechałyśmy do Wrocławia z zamiarem wygrania tego półfinału. Cel osiągnęłyśmy, myślę, w niezłym stylu tym bardziej jest to ważne, że za nami ciężki czas rozgrywek Olimpiady młodzieży i rywalizacji w finale juniorek, musiałyśmy się dlatego mocno zmotywować przed tymi zawodami. W finale kadetek chcemy obronić złoty medal zdobyty w poprzednim roku i oczywiście mamy nadzieję, że się nam ta sztuka uda.

Teofil Czerwiński (I trener Skry Warszawa)Ja się cieszę, że wróciłem do tej sali (hala Gwardii przy ulicy Krupniczej 15), bo 40,50 lat wstecz tutaj grałem jako zawodnik z drużyną Gwardii. Dobrze, że młodzież w dobrych warunkach spotyka się w sportowej rywalizacji, która ma znamiona zabawy i to jest najważniejsze dla tego młodego pokolenia. W poprzednim roku zdobyliśmy pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej, z tamtego zespołu ubyły cztery dziewczyny z „pierwszej” szóstki, ale uzupełniliśmy drużynę nowymi ciekawymi siatkarkami, wydaje mi się, że i w tym roku możemy liczyć na „pudło”, ale które miejsce to zobaczymy już podczas gier.

Ilona Molska (przyjmująca Gwardii Wrocław): – Turniej fajnie przebiegał, już w sobotę zapewniłyśmy sobie awans do finałów MP, szkoda, oczywiście, że przegrałyśmy o 1. miejsce z Warszawą, ale jest to bardzo dobry zespół i żadnej ujmy nam ta porażka nie przynosi. Cieszymy się bardzo z awansu, tym bardziej, że w tym sezonie nie udało nam się to w młodziczkach (Ilona Molska w tym roku jest jeszcze młodziczką), jesteśmy wszystkie zadowolone, chociaż przez finały nie pojedziemy na zaplanowany wcześniej wyjazd do Chorwacji (śmiech).

Zbigniew Barański (I trener Gwardii Wrocław): – Plan na ten turniej spełniliśmy w 100%, myślę, że Warszawa była zdecydowanie najbardziej dojrzałym zespołem na tym turnieju u nas. My cieszymy się z drugiego miejsca. W finale będziemy oczywiście walczyć, zobaczymy w jakiej grupie będziemy, jak się ułożą gry, ale na pewno spróbujemy się przedrzeć do czwórki jak tylko nadarzy się taka okazja. W finale MP byliśmy już wczoraj, dziś nie było już presji wyniku, były w meczu ze Spartą fragmenty gry lepszej i gorszej z naszej strony, ale jesteśmy zadowolenie z tego co jest.

Zobacz również:

Wyniki półfinałów mistrzostw Polski kadetek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved