Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowy sezon – nowe nadzieje w Muszynie

Nowy sezon – nowe nadzieje w Muszynie

fot. archiwum

Mistrz Polski siatkarek – Muszynianka Fakro Muszyna, ma już praktycznie zamknięty skład na przyszły sezon. Kadra Bogdana Serwińskiego na dzień dzisiejszy liczy jedenaście zawodniczek w tym cztery nowe.

Tuż po zakończeniu sezonu przychodzi czas na okres transferowy. Jedne siatkarki klub opuszczają, inne go wzmacniają. W składzie Mistrzyń Polski doszło do kilku znaczących zmian. Na oficjalnej stronie zespołu z Muszyny możemy przeczytać:

 

Bywa czasami tak, że przy pożegnaniach w kąciku oka łezka się zakręci. Dlaczego więc do tych pożegnań dochodzi? Sportowy los układa różne scenariusze. Czasami zawodniczka wybiera swoją życiową drogę, czasami klub szuka alternatywnych rozwiązań. Osobiście nie lubię opowiadać dlaczego ktoś odchodzi. Mam olbrzymi sentyment do swoich aktualnych i byłych zawodniczek. 

W nowy sezon wejdziemy ze składem bardziej zmienionym od planowanego. Na dzień dzisiejszy skład Muszynianki zamyka się kadrą 11 osobową .

 

Rozgrywające: Izabela Bełcik,
Agnieszka Śrutowska,

Libero:Mariola Zenik,

Przyjmujące: Aleksandra Jagieło,
Joanna Mirek,
Elżbieta Skowrońska,
Anna Woźniakowska,

Środkowe: Agnieszka Bednarek,
Sylwia Pycia,
Dorota Pykosz,

Atakujące: Izabela Żebrowska.

 

Wszystkim zawodniczkom odchodzącym z Muszynianki Fakro życzę wielu sukcesów sportowych i osobistych. Wyrażam nadzieję, że wspominany sportowy los pozwoli w przyszłości na wspólną siatkarską przygodę.

 

Bogdan Serwiński

 

 

Tym samym wiemy już, iż z zespołem Mistrzyń Polski pożegnały się następujące siatkarki: Joanna Kaczor, Kamila Frątczak, Monika Targosz, Milena Rosner i Ivana Plchotova .

 

Joanna Kaczor mimo tego, iż okazji do gry w tym sezonie nie miała zbyt wiele, znalazła uznanie w oczach trenera reprezentacji – Jerzego Matlaka . O takim samym szczęściu nie może mówić Milena Rosner, która najprawdopodobniej z powodu braku regularnej gry nie otrzymała powołania do narodowej kadry.

 

W kadrze mistrzyń Polski znalazły się cztery nowe zawodniczki: Anna Woźniakowska z Calisii Kalisz, Elżbieta Skowrońska z Gedanii, Agnieszka Bednarek z Farmutilu i Izabela Żebrowska z AZS Białystok. Do składu dołączy zapewne jeszcze jedna atakująca, która będzie zmienniczką Żebrowskiej.

źródło: inf. własna, mksmuszynianka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved