Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Jesteśmy najlepsze

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Jesteśmy najlepsze

Wczoraj Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobyła ze swoim zespołem mistrzostwo Włoch. Stało się to w Novarze, gdzie Polka spędziła dwa ostatnie sezony. Oto co powiedziała atakująca reprezentacji Polski po meczu finałowym.

Jeżeli dzisiaj ktoś może powiedzieć, że spełniło się jego marzenie, to ja jestem pierwsza! Szczęście mnie rozpiera, bo tego co się wydarzyło w moim życiu w tym roku, nie da się opisać słowami. To był mój czwarty sezon w lidze włoskiej, zdecydowanie najsilniejszej na świecie. Serie A to inny wymiar siatkówki i życzę każdemu zawodnikowi, żeby mógł doznać tego w swojej karierze. Jeszcze we wrześniu nie miałam nic, teraz mam już wszystko co można zdobyć we Włoszech. – wspomina Kasia Skowrońska – Dolata.

Tym sezonem udowodniłyśmy, że jesteśmy najlepsze i że porażka w Lidze Mistrzyń była tylko wypadkiem przy pracy. Jestem pewna, że dzisiaj, w obecnej formie, nie ma lepszych od nas w Europie, a może nawet na świecie. Ciężką pracą, wspaniałą atmosferą i wzajemnym zrozumieniem osiągnęłyśmy to, czego nie dokonał nikt wcześniej. Wielka zasługa w tym wszystkim Ze Roberto, który jest trenerem z innego świata i nie da się porównać z nikim innym. W Pesaro znalazłam wszystko. Wspaniałych ludzi związanych z siatkówką i tych, którzy nie mają z nią nic wspólnego. Dostałam wszystko, co potrzebne do spokojnej pracy i swoją postawą chciałam każdego dnia podziękować tym ludziom, za to co dla mnie robią. Jestem szczęśliwa w Pesaro pod każdym względem.Stworzyłyśmy grupę, która doskonale rozumie się na boisku i poza nim, mimo iż czasami potrafimy motywować się w ciężkich, żołnierskich słowach. Razem mamy jeszcze wiele do zdobycia i jestem przekonana, że tak będzie. Dzisiaj jesteśmy syte, bo osiągnęłyśmy wielki sukces. Od października wróci głód zwycięstw. To był najwspanialszy rok w mojej karierze, którego nie zapomnę do końca życia. Teraz myślę tylko o odpoczynku, a potem przyjdzie czas na reprezentacje. – zakończyła atakująca reprezentacji Polski.

źródło: skowronska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved