Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Igor Prielożny: Nie ma wątpliwości, kto awansuje

Igor Prielożny: Nie ma wątpliwości, kto awansuje

W Krośnie trwają kwalifikacje do Mistrzostw Świata juniorek. Na bardzo ważnym meczu z Francją obecny był trener Aluprofu Bielsko–Biała, Igor Prielożny. Poprosiliśmy go o krótką rozmowę o turnieju i grze drużyny trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego.

Jakie są Pana pierwsze wrażenia z pobytu na turnieju kwalifikacji do mistrzostw świata juniorek?

Igor Prielożny: – Myśleliśmy, że dziś będzie ten najważniejszy mecz z Francją, dlatego przyjechaliśmy wesprzeć dziewczyny. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że w tej ładnej sali zgromadziła się taka duża ilość kibiców, którzy dopingują zawodniczki. Myślę, że dla dziewczyn jest to idealne zaplecze dla rozgrywania tak ważnego turnieju.Niewątpliwie awans do finałów mistrzostw świata byłby dużym sukcesem. Jak ocenia Pan rozwój tego zespołu? Czy Pana zdaniem te młode dziewczyny stać w przyszłości na grę na najwyższym poziomie?

Reprezentacja juniorek grała sparing z Bielskiem – chcieliśmy jeszcze sprawdzić jak się ten zespół rozwija. Myślę, że dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, kto awansuje z tego turnieju. Nie wiem, jaki jest poziom gry reprezentacji juniorek na świecie, ale podejrzewam, że zdecydowanie, tak jak w siatkówce seniorskiej, prym wiodą zespoły z Azji i Ameryki Południowej. Myślę, że te drużyny będą grały na finałach najważniejszą rolę. Także pojedynki z takimi przeciwniczkami pokażą moc reprezentacji juniorek. Parę zawodniczek już gra w pierwszoligowych zespołach – i to odgrywają dosyć ważną rolę. Oczywiście uważam, że trudno w tym momencie porównywać te dziewczyny z zawodniczkami serie A, bo jednak jest to duża różnica poziomów.

Czy zatem przybył Pan do Krosna w celu obserwacji ewentualnych wzmocnień drużyny z Bielska?

Poznaliśmy już ten zespół w trakcie rozgrywanego sparingu. Dla nas obecność tutaj jest takim więcej jakby sprawdzeniem sytuacji.

Jak ocenia Pan poziom organizacji turnieju?

Jestem tutaj za krótko, ale widać, że wszystko jest perfekcyjnie zorganizowane i przygotowane. Uważam, że w Krośnie jest bardzo dobrze czyli tradycyjnie jak zawsze w Polsce (uśmiech).

Kilka dni temu wystąpił Pan w posezonowym sparingu, który rozegrany został w Bielsku. Był to pojedynek bielskich zawodniczek i trenerów wraz ze specjalnie zaproszonymi gośćmi. Jak wspomina Pan ten mecz?

Grałem drugi raz w tym sezonie do końca trzy sety. Dla nas jest to bardziej zabawa. Cieszymy się jak skończymy takie mecze bez kontuzji (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved