Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > I runda play-off w rybnickiej ALPS

I runda play-off w rybnickiej ALPS

Zespoły rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrały pierwsze mecze I rundy play-off. W większości spotkań zwyciężali faworyci, jednak emocji nie brakowało.

o miejsca 1 – 4

1 miejsce w I lidze – 4 miejsce w I lidze 1:0

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój – Artus Żory 3:1Pojedynek dwóch najbardziej utytułowanych drużyn w naszej Lidze… Nie było niespodzianki, nawet posiłki z Meksyku nie zagroziły ekipie gospodarzy. Oczywiście za wyjątkiem pierwszego seta, ale to już tradycja, że Dwójka powoli się rozkręca… W setach do -20, 12, 23 i 15.

2 miejsce w I lidze – 3 miejsce w I lidze 1:0

Jedynka Jankowice II – Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3:2

Bardzo dobry mecz, godny półfinału Ligi… Obie drużyny zagrały ładną siatkówkę, z dużą ilością efektownych akcji, szczególnie w obronie. Cieszy fakt, że rezerwowi którzy pojawiali się na boisku w obu drużynach, wnosili wiele dobrego do gry a to w naszej Lidze nie często się trafia… Losy spotkania ważyły się do samego końca. Szkoda tylko, że w trakcie meczu uległ kontuzji środkowy Sorayi, niestety brakowało go później na boisku… No i niestety jako minus dla obu ekip muszę zapisać nadmierną nerwowość, wprawdzie stawka była wysoka a mecz zacięty ale kilka razy emocje brały górę nad logicznym myśleniem i to po obu stronach siatki! W setach do 20, -20, 20, – 21 i 11.

o miejsca 5 – 8

5 miejsce w I lidze – 8 miejsce w I lidze 1:0

Lasel-Beer Team Rybnik – Leon Internet Rybnik 3:0

Mecz ten można określić jako spotkanie starych znajomych lub jak kto woli mecz podwyższonego ryzyka. Pierwszy set do 11 – katastrofalny odbiór gości. Drugi set grany z przewagą 5 punktów dla Beerów, ale niefortunne zmiany w składzie, kilka zepsutych zagrywek… i robi się nerwowo. Set na przewagi, chyba do 26. Trzeci set to zacięta walka i zwycięstwo do 24.

6 miejsce w I lidze – 7 miejsce w I lidze 0:1

Jar-Trans Fox Pszów – Rybnik Piaski-Hotel Politański 0:3

Trochę obawialiśmy się pierwszego spotkania na „gorącym” terenie gospodarzy no i momentami „gorące” było. I można było by się rozpisywać na temat każdego seta, ale samo spotkanie wyglądało identycznie co spotkanie ligowe. Foxy przegrywają końcówki w 2 pierwszych setach do 22 a 3 set to już zdecydowana przewaga Piasków i wygrana do 18. Całe spotkanie kończy się wynikiem 0:3 dla gości i czekamy na spotkanie rewanżowe. W setach do 22, 23 i 18.

o miejsca 9 – 12

2 miejsce w II lidze – 9 miejsce w I lidze 1:0

Albion Team – Pizzeria Kiler 3:2

Po wyrównanym początku Gospodarze popełnili kilka prostych błędów, co pozwoliło Gościom na uzyskanie bezpiecznej przewagi i pewną wygrana do 17.II set to nadal dobra gra Gości i kilkupunktowe prowadzenie, ale tylko do końcówki seta. Albion wyrównał chyba koło 20 punktu, potem objął prowadzenie i wygrał seta do 23. III set to mocne uderzenie Gospodarzy ,którzy pewnie wygrali do 17,aby tak samo łatwo przegrać w secie IV, też do 17. Tie-break od początku przebiegał z niewielką przewagą Albionów. Przy zmianie stron było 8-5,a w sumie skończyło się 15-9. Mecz w dobrej atmosferze… W setach do -17, 23, 17, -17 i 9.

10 miejsce w I lidze – 1 miejsce w II lidze 1:0

SKA Joker Rybnik – Lumen Golejów 3:2

Lumen przegrywa na gorącym terenie na własne życzenie, ale przy takim odbiorze i grze w polu to i tak dużo ugraliśmy, a mogła być cała pula. Prowadzić 5-0 w tie-breaku i przegrywać na przejściu 8-7 to naprawdę wielka sztuka, ale jak się chce grać z gestem i niby efektownie to tak to się kończy. Siatkówka to prosty sport , przyjąć – zonk , wystawić – zonk , skończyć -zonk , to i cały mecz jeden wielki zonk. O reszcie nie będę pisał, może tylko tyle ,że pierwsza liga z takim myśleniem na boisku , to będzie tylko jedno roczna przygoda. Za tydzień rewanż a za dwa tygodnie mecz decydujący… W setach do 25, 14, -20, -21 i 13.

o miejsca 13 – 16

3 miejsce w II lidze – 6 miejsce w II lidze 1:0

Top Ten Rybnik – Geomost Wodzisław 3:1

Jak wskazują sety – tak też było – mecz od początku do końca był bardzo wyrównany… Bardzo szybkie tempo – akcja za akcją, mnóstwo bloków, ładny obron, długich wymian, asów… jednym słowem mecz godny rozpoczęcia rundy play-off . Mecz był zacięty od pierwszej do ostatniej piłki. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w rozegraniu meczu w bardzo sympatycznej atmosferze, pełnym kultury i gry fair play! Sędziowanie również była na poziomie dzisiejszych zawodów. W setach do 22, -27, 25 i 23.

4 miejsce w II lidze – 5 miejsce w II lidze 1:0

Jedynka Jankowice – Edytor Team 3:0

Pomimo dobrej końcówki sezonu Edytor nic nie ugrał w Jankowicach… W setach do 22, 17 i 18.

o miejsca 17 – 20

7 miejsce w II lidze – 10 miejsce w II lidze 1:0

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle – SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 3:0

Gospodarze wygrywają, bez straty seta, ale walka była… W setach do 22, 22 i 26.

8 miejsce w II lidze – 9 miejsce w II lidze 0:1

Żernica II Team – Strzelec Gorzyczki 1:3

Żernica była zdecydowanym faworytem tego meczu, ale niestety po raz kolejny rozczarowała… Ciekawe czy jeszcze będą emocje w tej parze?

o miejsca 21 – 24

1 miejsce w III lidze – 4 miejsce w III lidze 1:0

Dach Decker-Budohen Wilcza – Impacto LKS Chałupki 3:0

Faza play off rozpoczęta, Wilcza zagrała nareszcie jak przystało na zwycięzcę III ligi skutecznie w bloku i w ataku oraz z dobrym odbiorem. W każdym secie była przewaga pozwalająca na spokojne 3:0 i gorący prysznic po godzince gry. Dziękujemy za fajny meczyk i super doping kibiców z obu stron, teraz meczyk przenosi się na gorący teren graniczny.

2 miejsce w III lidze – 3 miejsce w III lidze 1:0

Baterex Nędza – Rafbol Żernica 3:1

W meczu podwyższonego ryzyka, lepsi gospodarze… Czekamy na spotkanie rewanżowe… W setach do 22, 20, -18 i 17.

o miejsca 25 – 28

5 miejsce w III lidze – 8 miejsce w III lidze 1:0

Śląskie Centrum Rybnik – Catering Parys Rydułtowy 3:2

Jak przystało na rundę play-off emocji nie brakowało…

6 miejsce w III lidze – 7 miejsce w III lidze 1:0

Olimpia Kamień – Albion Team Original-Gramy dla Kuby 3:0

Kamień zdecydowanie lepszy na swoim terenie… W setach do 12, 23 i 21.(a)

29 miejsce (9 miejsce w III lidze): KS94 Rachowice

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved