Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dwa sparingi Słowaczek z Hiszpankami

Dwa sparingi Słowaczek z Hiszpankami

Żeńska reprezentacja Słowacji, przygotowująca się do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata w Splicie, rozegrała dwa towarzyskie mecze z Hiszpanią.

Drużyna Słowacji wystąpiła bez swojej podstawowej zawodniczki, Martiny Viestovej, która boryka się z kontuzją kolana. Jednak do wyjazd na chorwacki turniej zawodniczka ma być już wyleczona i pomóc reprezentacji w walkach o finały mistrzostw świata. Debiut w reprezentacji zanotowała Solange Soares, Słowaczka pochodzenia brazylijskiego, a pierwszy oficjalny występ zaliczyła również libero Dominika Valachová. W nieoficjalnie rozegranych czwartym i piątym secie debiutowały również Miroslava Kuciaková i Katarína Frigmanská.

Hiszpanki w przekroju całego meczu zdecydowanie dominowały i zasłużenie wygrały. Podopieczne trenera Mirosława Čadu najbliżej sukcesu były w trzecim secie, w którym prowadziły już 22:20, jednak przegrały do 23.To był nasz pierwszy sparing, w którym można było zaobserwować wiele braków, szczególnie w grze w polu. Było widać, że brakuje nam jeszcze doświadczenia i na grze odbiły się ostatnie ciężkie treningi – mówił po meczu Mirosław Čadu.

W Splicie, w dniach 15-17 maja, rywalkami Słowaczek będą reprezentacje Węgier, Belgii, i oczywiście gospodynie turnieju.

Słowacja – Hiszpania 0:3

(17:25, 20:25, 23:25)

Składy zespołów:

Słowacja: Töröková, Biksadská, Bramborová, Soaresová, Hatinová, Gogolová, Valachová (libero) oraz Konečná i Pencová

Hiszpania: García Marquez, Sánchez Garijo, El-Ammari, Hernandez Ramos, Lamas, Conde Fernández, Ramírez (libero) oraz Sánchez Iglesias, Paraja Ramos i Aranda Muňoz


W niedzielę mecz miał już zupełnie inny przebieg. Słowaczki zagrały o wiele lepiej w każdym elemencie gry i górowały nad wyżej notowanymi Hiszpankami. W rozegranym nieoficjalnie piątym secie triumfowały Hiszpanki 25:21.

Dziś zagraliśmy o wiele lepiej niż wczoraj. W czterech setach mieliśmy 15 skutecznych bloków, na środku siatki dominowała Hatinová, i to była najważniejsza różnica – powiedział po meczu Mirosław Čadu.

Słowacja – Hiszpania 3:1

(28:26, 25:19, 28:30, 25:23)

Składy zespołów:

Słowacja: Töröková, Biksadská, Bramborová, Soaresová, Hatinová, Gogolová, Valachová (libero oraz Kohútová, Kleskeňová, Konečná i Pencová

Hiszpania: García Marquez, Sánchez Garijo, González Leon, Hernandez Ramos, Lamas, Conde Fernández, Ramírez (libero) oraz El-Ammari, Paraja Ramos i Garrido Blanco

Kadra Słowacji na turniej w Splicie:

rozgrywające:
Martina Viestová     (Doprastav Bratysława)
Lucia Töröková      (VK Prostějov/CZE)

środkowe:
Lucia Hatinová      (Dinamo Bukurešť/ROM)
Jana Gogolová       (Stella ES Calais/FRA)
Jaroslava Pencová     (Doprastav Bratysława)

przyjmujące:
Petronela Biksadská    (DYO Karşiyaka/TUR)
Ivana Bramborová     (VK Prostějov/CZE)
Martina Konečná      (SVS Post Schwechat/AUT)
Miroslava Kuciaková    (Doprastav Bratysława)

atakujące:
Solange Soaresová     (VK Prostějov/CZE)
Jana Matiašovská     (Urałoczka Jekaterinburg/RUS)

libero:
Dominika Valachová    (Doprastav Bratysława)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved