Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wyniki drugiego dnia kwalifikacji MŚ juniorek

Wyniki drugiego dnia kwalifikacji MŚ juniorek

W pięciu grupach trwa rywalizacja w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Juniorek 2009. Stawką są paszporty do Meksyku, gdzie odbędą się finały MŚ w tej kategorii wiekowej. Za nami drugi dzień zmagań młodych siatkarek.

W Moskwie oba mecze zakończyły się ponownie zwycięstwami faworytek. Reprezentacje Rosji i Holandii mają już na swoim koncie po dwie wygrane. Jutro rozegrają pojedynek między sobą, który zaważy, która z ekip pojedzie do Meksyku.

4. Grecja      2 3      0:6

W grupie B gospodynie turnieju młode siatkarki z Danii doznały drugiej miażdżącej porażki, tym razem z ekipą Czech. W drugim spotkaniu Turczynki bez straty seta wygrały z Finlandią. O bilet zagrają zatem dwie niepokonane dotąd ekipy, czyli Turcja i Czechy.

4. Dania      2 2      0:6

W bułgarskim Garbowie rywalizacja jest bardziej emocjonująca. Bułgarki w drugim dniu pokonały 3:1 faworyzowane Serbki. Z kolei Belgijki, po porażce z Serbią, pokonały bez straty seta Austrię. Sytuacja w tabeli jest wyrównana.

4. Austria   2 2      0:6

W grupie D rywalizują tylko trzy drużyny. Juniorki Hiszpanii na pewno nie mają już szans na wyjazd do Meksyku, gdyż przegrały dziś 1:3 z reprezentacją Ukrainy. Jutro gospodynie turnieju zmierzą się z Niemkami.