Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Niemki zaczynają już 25 maja

Niemki zaczynają już 25 maja

Trener reprezentacji Niemiec siatkarek, Giovanni Guidetti podał nazwiska zawodniczek, które 25 maja rozpoczną przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Wśród dwudziestu czterech powołanych znalazła się Sylvia Roll, świeżo upieczona Mistrzyni Niemiec, która ma na swoim koncie aż 250 występów w reprezentacji narodowej.

W 2009 roku zawodniczka ta powróciła do narodowej kadry. Po raz ostatni 35-letnia siatkarka w stroju reprezentacyjnym wystąpiła w 2006 roku. Trener Giovanni Guidetti tak uzasadnił swój wybór: – Trener musi próbować wybrać do drużyny jak najlepsze zawodniczki. Sylvia Roll należy do nich zdecydowanie, jest najlepszą przyjmującą w Bundeslidze.

Roll została powołana przede wszystkim na zbliżające się wielkimi krokami kwalifikacje do mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 17-19.lipca w Holandii. Tam Niemki zmierzą się z gospodyniami oraz dwoma innymi, do tej pory jeszcze nie wyłonionymi drużynami. Podczas tego turnieju okaże się, czy awansują do mistrzostw świata 2010 w Japonii. Guidetti jest pod wrażeniem dotychczasowych dokonań Roll. – Bez Roll Schwerin było dobrą drużyną, z nią w składzie nie przegrało żadnego spotkania. Oczekuję, że ona podniesie poziom na treningach i pociągnie za sobą młode zawodniczki – powiedział trener.Obok Roll wśród powołanych znalazło się pięć doświadczonych zawodniczek. – Dzięki Christiane Furst i Margarecie Kozuch aż dwie niemieckie siatkarki grają w finale włoskiej Serie A. Więcej niż jedną zawodniczką w tym finale może pochwalić się jeszcze tylko reprezentacja Włoch – podkreślił Guidetti i dodał, że jest przekonany, iż występy jego podopiecznych na zagranicznych parkietach przyniosą pozytywne rezultaty.

W tym sezonie reprezentacyjnym Niemki wezmą udział w kwalifikacjach do mistrzostw świata, Grand Prix oraz Mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Polsce. Na ten okres trener Guidetti ma już dokładne plany. – W roku 2009 mamy trzy ważne imprezy, kwalifikacje MŚ, Mistrzostwa Europy i Grand Prix. Musimy wywalczyć kwalifikację na MŚ, postaramy się także awansować do rundy finałowej Grand Prix i znaleźć się w pierwszej trójce podczas Mistrzostw Europy – zdradził trener. – W tym sezonie mamy przed sobą sporo spotkań i niewiele czasu na trening. Chcę najwcześniej jak to możliwe mieć przynajmniej 15-16 zawodniczek do dyspozycji, z którymi mógłbym pracować całe lato.

Zawodniczki powołane przez trenera Guidettiego:

Denise Hanke, Kristin Kasperski, Sylvia Roll (wszystkie Schweriner SC), Anja Brandt, Sarah Petrausch, Lena Möllers (wszystkie Zurich Team VC Olympia Berlin), Lenka Dürr (Rote Raben Vilsbiburg), Kerstin Tzscherlich, Anne Matthes, Saskia Hippe, Stephanie Kestner (wszystkie Dresdner SC), Anke Borowikow, Lisa Rühl (obie VT Aurubis Hamburg), Lisa Thomsen (USC Münster), Sabrina Roß (Allianz Volley Stuttgart), Franziska Bremer (SV Sinsheim), Nadja Schaus, Maren Brinker (obie TSV Bayer 04 Leverkusen), Christiane Fürst (Pesaro/Włochy), Corina Ssuschke (Cesena/Włochy), Margareta Kozuch (Novara/Włochy), Heike Beier (Piacenza/Włochy), Kathleen Weiß (Amstelveen/Holandia)

*opracowanie: Natalia Lasoń (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved