Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Niecodzienny wynik w Bielsku

Niecodzienny wynik w Bielsku

Ostatnim akcentem minionego sezonu PlusLigi Kobiet był pojedynek bielskich zawodniczek i... trenerów wraz ze specjalnie zaproszonymi gośćmi. Spotkanie zakończyło się nie typowo, bo remisem...w tie-breaku.

Na pożegnanie siatkarskiego sezonu w Bielsku-Białej rozegrano niecodzienny mecz. Po jednej stronie siatki stanęły zawodniczki BKS Aluprof, które w minionym sezonie wywalczyły Puchar Polski, jak również srebrne medale w rozgrywkach PlusLigi Kobiet, a po drugiej siatkarscy trenerzy. Czoła znakomitym siatkarkom stawić mieli m.in. związani z bielskim klubem – główny szkoleniowiec Igor Prielożny , asystent Mariusz Wiktorowicz czy statystyk Jakub Krebok , a także bielszczanie – Grzegorz Wagner (szkoleniowiec I-ligowego BBTS-u) oraz Wiesław Popik , który w tym sezonie pracował jako szkoleniowiec Stali Mielec. W drużynie trenerów znalazło się również miejsce dla… dyrektora żeńskiej PlusLigi, Jacka Kasprzyka , a kadrę szkoleniową uzupełnili trenerzy grup młodzieżowym w bielskim klubie.

Niezwykłe spotkanie zakończyło się równie niezwykłym remisem. W tie-breaku trzeciego seta sędzia przerwał zawody przy stanie 15:15.

Bardzo chciałem wygrać, ale moi koledzy z zespołu trochę pomagali zawodniczkom – śmiał się po meczu trener BKS-u Igor Prielożny , jeden z najlepszych na parkiecie.

W zespole zawodniczek zabrakło kontuzjowanej kapitan Natalii Bamber . Powołana niedawno do reprezentacji siatkarka przeszła zabieg artroskopii i czeka ją trzytygodniowa przerwa w treningach.

źródło: plusliga.pl, sport.pl