Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katuje się by zdobyć złoto

Katuje się by zdobyć złoto

Przerzuciła tony ciężarów na siłowni, jej ścięgna Achillesa skrzypią, przed każdym meczem bierze zastrzyki przeciwbólowe - tak się poświęca Katarzyna Skowrońska-Dolata, żeby zdobyć mistrzostwo Włoch.

Siatkarka reprezentacji Polski prowadzi Scavolini Pesaro do złotego medalu Serie A. Po dwóch meczach rywalizacji z Asystelem Novara drużyna Polki wygrywa 2-0. Dzisiaj „Skowronek” i jej koleżanki mają szansę zakończyć finał.

To byłoby dopiero pierwsze złoto polskiej zawodniczki w rozgrywkach ligowych. Nic dziwnego, że dąży do celu z pełną determinacją, zapominając o bólu i trudach treningowych.Nie zdarzył się chyba w tym sezonie dzień, w którym nie byłabym na siłowni – przyznaje Skowrońska-Dolata. – Nie wiem, ile ton przerzuciłam, nie skarżę się jednak, bo liczy się wynik, a przecież jestem już tak blisko mistrzostwa. Muszę przyznać, że mam wszystkiego dość. Efekt jest taki, że w pierwszych setach gram dobrze, w drugich słabiej, a w następnych brakuje już sił. Przed meczem biorę zastrzyki, ale bóle ścięgien i tak odczuwam – przyznaje polska atakująca Scavolini.

Skowrońska planuje po sezonie przerwę na leczenie i regenerację sił. – Nie wyobrażam sobie, żebym nie odpoczęła przed powrotem do kadry – zastrzega siatkarka. – Chcę w niej grać, ale muszę być stuprocentowo zdrowa.

*Autorem tekstu jest Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved