Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Elżbieta Skowrońska: Czeka mnie ciężka walka

Elżbieta Skowrońska: Czeka mnie ciężka walka

fot. archiwum

Była gwiazdą Gedanii. Jednak to zaledwie ósma siła PlusLigi Kobiet, w dodatku targana wielkimi kłopotami finansowymi. Dlatego Elżbieta Skowrońska postanowiła zamienić Żukowo na Muszyniankę Fakro Muszynę.

Kontrakt został podpisany na jeden sezon, z opcją przedłużenia na kolejny. Po roku usiądziemy i będzie dyskutować o warunkach, na jakich mogłabym funkcjonować w przyszłości. Jednak staram się nigdy nie wybiegać zbyt daleko w przód, a koncentruje się na bieżących wyzwaniach – mówi nam 26-letnia siatkarka.

 

PlusLiga Kobiet: Oferta z Muszyny była najlepsza tak pod względem sportowym, jak i finansowym? 

Elżbieta Skowrońska : Finansowym zdecydowanie tak. Jeśli chodzi o stronę sportową, to na pewno w Pile, a przede wszystkim w Bydgoszczy miałabym łatwiej o zdobycie miejsca w podstawowym składzie. W Muszyniance czeka mnie zaś ciężka walka .

 

Czy w rozmowach kontraktowych została określona pani rola w drużynie mistrzyń Polski?

 

Wiem tylko tyle, że z mojej pozycji odchodzi Milena Rosner, a nadal grać będą Joanna Mirek i Aleksandra Jagieło. To doskonałe siatkarki, ale jest we mnie wielka wola i chęć podjęcia z nimi równorzędnej rywalizacji. Ponadto już w poprzednim sezonie Bogdan Serwiński pokazał, że stara się grać szerokim składem, bo liczba meczów jest bardzo dużo. To dla mnie dodatkowa gwarancja, że i dla mnie miejsce na parkiecie się znajdzie .

 

Przed Ligą Mistrzyń nie odczuwa pani tremy?

 

Nie. cztery lata temu, gdy grałam w Bielsku, też występowałam w europejskich pucharach. Co prawda chyba nam daleko awansować się nie udało, bo niewiele z tych meczów pamiętam .

 

W Muszynie paradoksalnie może być pani trudno się zaaklimatyzować z powodu reprezentacji. Czym większym zaufaniem cieszyć się pani będzie u selekcjonera Matlaka, tym później rozpocznie pani przygotowania z nowym klubem…

 

Nie uważam tak. Myślę, że dobra gra w reprezentacji może mi tylko pomóc. Z każdego dnia treningów na zgrupowaniu, nie mówiąc już o meczach będę przeogromnie szczęśliwa. Jeśli nie przebiję się w kadrze, to w Muszynie melduje się w sierpniu .

 

Czy rozwój pani kariery nie utrudni rozwoju sędziowskiego pani mężowi i jego bratu?

 

Mąż już tylko raczej bawi się w sędziowanie, a jego brat na razie nie może prowadzić meczów z moim udziałem, bo nie udało mu się wywalczyć awansu do PlusLigi, choć był tego blisko .

 

*Więcej na lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved