Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > EALPS: Po pierwszym turnieju finałowym

EALPS: Po pierwszym turnieju finałowym

W czwartek rozegrano pierwsze spotkania finałowe w walce o medale Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Zarówno spotkanie o najwyższe trofeum, jak i mecz o 3. miejsce zakończyły się w tie-breakach.

O zwycięstwo w tegorocznej edycji rozgrywek siatkarzy amatorów w Elblągu walczą, podobnie jak w zeszłym sezonie zespoły Nauka Jazdy Adam oraz IKS Atak Elbląg. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem młodych siatkarzy „Adama” 2:1 (18:25, 25:16, 15:13). Mecz przebiegający w nerwowej atmosferze, z licznymi błędami sędziowskimi, ale za to z gorącym dopingiem zgromadzonych w hali kibiców, może zapowiadać bardzo ciekawą rywalizację pomiędzy tymi drużynami.

W meczu o 3. miejsce pomiędzy Volley Team Sisley a Merkury UC o wygranej także decydował tie-break 2:1 (25:23, 21:25, 15:8). Po pierwszym niezwykle wyrównanym secie wygranym przez Sisley, w drugiej odsłonie siatkarze Merkurego już na samym początku odskoczyli swoim rywalom i doprowadzili do wyrównania stanu meczu. Set prawdy należał już jednak definitywnie do zwycięzców pierwszej partii.Dobiegają końca także rozgrywki II ligi siatkarzy amatorów. W czwartek rozegrano m.in. mecz na szczycie pomiędzy zospołami No i Co a Pol Plastem. W rywalizacji o awans do I ligi prowadzi obecnie drużyna No i Co, która wygrała pierwsze spotkanie 2:0 (25:21, 25:22).

Mecz o trzecie miejsce z udziałem Dzikich Osłów i Stokoty zakończony został w tie-braeku 2:1 (21:25, 25:12, 15:8). O miejsce piąte nadal walczyć będą zawodnicy Sokoła Łęcze i Debetu. Sokół wygrywając swoje spotkanie 2:0 (27:25, 25:19) wyrównał stan rywalizacji 1:1 i o klasyfikacji końcowej będzie musiało zadecydować dodatkowe spotkanie.

Kolejne, być może ostatnie mecze tegorocznych rozgrywek odbędą się w czwartek, 14 maja w hali SP 8 przy ul. Szańcowej w Elblągu. O godz. 18.30 zagrają Urząd Miejski – Ściekowianka i Sokół Łęcze – Debet. Mecze o 3. miejsce w obu ligach rozegrane zostaną ok. godz. 19.30, a po ich zakończeniu (godz. 20:30) na parkiet wyjdą ściśli finaliści.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved