Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Ściurka: Nie lubię oceniać trenerów

Dorota Ściurka: Nie lubię oceniać trenerów

fot. archiwum

Nikt przed sezonem nie spodziewał się, że siatkarki Stali ten sezon będą miały tak słaby. Zespół od początku miał liderkę - Dorotę Ściurkę, chociaż ta w rozmowie, którą przedstawiamy zdecydowanie odcina się od tego określenia.

Zacznijmy od „Killera”. Ten przydomek towarzyszy Ci od dawna. Pamiętasz kto go nadał?

 

Na treningach, grając wówczas w zespole Muszynianki Fakro, lubiłam wrzucać teksty z tego popularnego filmu. Koleżanki z drużyny podchwyciły to i zaczęły mnie nazywać „Killer”. Tak już zostało . 

Jak wspominasz grę w kolejnym klubie, którym był Dalin Myślenice?

 

Bardzo sympatycznie. Tworzyłyśmy rodzinną atmosferę. Zresztą z koleżankami, z którymi grałam w Dalinie, spotykam się przy okazji ligowych spotkań. Zawsze jest sympatycznie. Życzę każdemu, aby mógł w taki sposób określać swój poprzedni klub .

 

Przed obecnym sezonem, po twoim transferze do Stali, w Mielcu obiecywano sobie wiele. Miałaś być liderką zespołu i poprowadzić drużynę do sukcesów. Walka do końca ligi o utrzymanie nie jest chyba spełnieniem marzeń.

 

Nie uważam się za liderkę drużyny. Do tego potrzebny jest charakter, a ja jestem raczej spokojna na parkiecie. Co do oceny rundy zasadniczej, to nie o takie cele miałyśmy walczyć w tym sezonie. Aspiracje były o wiele wyższe. Niestety, przyszło nam walczyć tylko o utrzymanie i trudno powiedzieć, dlaczego poszło nam tak słabo. Po zakończeniu sezonu zostanie dokonane podsumowanie. Co by jednak nie mówić, nie był to dla nas udany sezon .

 

Czyli żadna z was, siatkarek Stali, nie myśli o grze w nowej kadrze Polski trenera Jerzego Matlaka?

 

Nowy trener reprezentacji na pewno ma już swoją koncepcję gry i przygotowany plan, dotyczący obsady poszczególnych pozycji. Na pewno pod uwagę będzie brał te zawodniczki, które ze swoimi klubami walczą o medale w mistrzostwach kraju, a nie te z zespołów, które chcą się utrzymać w lidze. To oczywiste. Nie oznacza to jednak, że w klubach sklasyfikowanych w tabeli niżej, niż na przykład Muszynianka Fakro czy Aluprof Bielsko-Biała nie grają ciekawe siatkarki .

 

W trakcie rozgrywek w Stali dokonano zmiany na stanowisku szkoleniowca. Romana Murdzę zastąpił Wiesław Popik. Co dała ta zmiana?

 

Nie lubię i nie chcę oceniać trenerów. Każdy ma jakąś swoją przemyślaną koncepcję, przygotowany plan. Oczywiście nie zawsze ten plan wychodzi. Każdy nowy szkoleniowiec stara się wprowadzić coś nowego. Mogę jednak powiedzieć, że zabrakło nam w lidze trochę czasu. Gdybyśmy teraz zaczynały drugą rundę, to na pewno walczyłybyśmy o inne cele, a nie tylko o utrzymanie .

 

W najwyższej klasie rozgrywkowej grasz już kilka lat. Jak oceniasz jej poziom? Liga podnosi swój poziom z każdym rokiem czy przeciwnie, dostrzegasz, że poziom ulega obniżeniu?

 

Z roku na rok siatkówka kobieca zmienia swój poziom. Zmienia się liga na plus. Gra staje się coraz szybsza, kombinacyjna i siłowa .

 

Stal w przyszłym sezonie okaże się groźna dla najlepszych?

 

Nie wybiegam tak daleko. Ale skoro pozyskano nowego, prężnego sponsora, to należy się spodziewać ambitnych planów. Każdej z nas, grającej w Stali, marzą się sukcesy. Bardzo chciałabym, aby przyszły sezon był jednym z najbardziej udanych w historii mieleckiej siatkówki .

 

Dorota Ściurka – Ma 27 lat. Gra na pozycji przyjmującej. Wychowanka Ogniwa Piwniczna. Później zawodniczka Muszynianki Muszyna, Dalinu Myślenice, Centrostalu Bydgoszcz. Od tego sezonu w Stali Mielec. Bliska gry w mieleckim klubie była już przed dwoma laty, ale wówczas trenerom Stali nie udało się jej pozyskać. Drugie podejście, jak widać, okazało się skuteczne. Jej największym sukcesem jest złoty medal, wywalczony podczas Uniwersjady w Bangkoku przed dwoma laty z reprezentacją Polski B. Ma też na swoim koncie występy w pierwszej reprezentacji naszego kraju.

 

*Rozmawiał Dariusz Grzyb

 

528.gif

źródło: Magazyn Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved