Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksandra Janik- Marcinkowska: Nasz cel to ósemka

Aleksandra Janik- Marcinkowska: Nasz cel to ósemka

fot. archiwum

Przygotowania do nowego sezonu to przede wszystkim transfery. Ale dla beniaminka PlusLigi, Pamapolu Wieluń, to także ogrom pracy, by przygotować halę na przyjęcie gwiazd i kibiców siatkówki. Jaki jest stan przygotowań zapytaliśmy panią prezes Aleksandrę Janik-Marcinkowską.

Jak wyglądają przygotowania Pamapolu Siatkarza Wieluń do pierwszego sezonu w PlusLidze?

Pracy do wykonania jest bardzo wiele, ale są też chęci i zaangażowanie zarówno sponsorów, jak i włodarzy miasta. Co do budżetu to ciągle nad nim pracujemy, ale już wiemy, że minimum to 2,5 mln. Pamapol pozostaje głównym naszym sponsorem, ale trwają rozmowy z drugim potencjalnie tytularnym sponsorem. Miasto zadeklarowało chęć kupienia dodatkowych trybun oraz specjalnej nawierzchni (teraflex) byłaby to ogromna pomoc z ich strony .

Kto poprowadzi zespól beniaminka Plusligi w sezonie 2009/2010?Sztab szkoleniowy się nie zmieni. Zespól poprowadzi ten sam trenerski duet, co w zeszłym sezonie: Damian Dacewicz jako pierwszy trener i Robert Majtyka jako asystent. Zostają także z nami Łukasz Gaszek i Benita Gabor .

W nowym sezonie na pewno szykują się zmiany kadrowe także wśród zawodników. Z kim klub się pożegna, kogo powita, a kto jest w kręgu zainteresowań?

Dużych zmian kadrowych nie będzie. Zespól będzie liczył 12 zawodników. Jak wiadomo odszedł Maciej Bartodziejski, który zakończył karierę zawodniczą. Na chwilę obecną podpisaliśmy kontrakty z chłopakami, którzy w poprzednim sezonie tworzyli trzon tego zespołu: Marcinem Krysiem, Maciejem Zajderem, Mikołajem Sarneckim, Bartkiem Matejczykiem, Michałem Błońskim, Marcinem Lubiejewskim i Bartkiem Buniakiem. Rozmawiamy też z innymi zawodnikami, ale nie chcemy zapeszać, więc na razie nie będę podawać konkretnych nazwisk. Mogę tylko potwierdzić, wcześniej podane informacje, że negocjujemy z Andrzejem Stelmachem i Marcinem Nowakiem .

Czy wyznaczyliście sobie już jakieś cele na nowy sezon?

Zakładamy, że w sezonie 2009/2010 zajmiemy jedno z ośmiu pierwszych miejsc (śmiech), a co do konkretów to czas pokaże. Tak poważnie to chcielibyśmy spokojnie utrzymać się w PlusLidze, żeby nie walczyć w play-outach. Nie popadamy w hurraoptymizm i nie chcemy też aby nasz awans do siatkarskiej ekstraklasy okazał się falstartem. Wolimy zakładać mniej i pozwolić zawodnikom sprawić nam miłą niespodziankę, jak to było w tym sezonie .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved