Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joker-Mekro Świecie najprawdopodobniej zagra w grupie 1

Joker-Mekro Świecie najprawdopodobniej zagra w grupie 1

fot. archiwum

Zakończyły się mecze barażowe o II ligę kobiet. Wśród nowych drugoligowców w żeńskiej siatkówce awans uzyskały zespoły: Joker-Mekro Świecie, Calisia Kalisz, Pogoń Proszowice, GS UKS Krzanowice.

W miniony weekend zakończyły się baraże, w których rywalizowały przedostatnie drużyny z czterech grup II ligi oraz zespoły, które zajęły drugie lokaty w turniejach finałowych o wejście do II ligi. Baraże zakończyły się remisowo, bowiem dwóch drugoligowców (Nike Ostrołęka, MOSiR II Mysłowice) utrzymało swój status. Z kolei Salos Legionowo i AZS Politechnika Warszawa awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej.

Trudno dziś wyrokować do których grup przez Polski Związek Piłki Siatkowej przydzieleni zostaną nowi drugoligowcy. Jednak w przypadku Jokera-Mekro sprawa wydaje się jasna. Świecianki razem z Calisią Kalisz trafią do grupy 1, gdzie zwolniły się trzy miejsca (Trefl Gdynia awansował do I ligi, Skarpa Toruń i KATS Alpat Gdynia spadli do III ligi). Trzecie wolne miejsce zająć powinien spadkowicz z I ligi AZS Poznań.

Najtrudniejszy „orzech do zgryzienia” związek ma w przypadku drużyn z Legionowa i Warszawy, bowiem w grupie 3. wolne jest tylko jedno miejsce. Na ostateczne decyzje musimy jeszcze poczekać.Turniej w czerwcu

Tymczasem po przerwie na świętowanie awansu siatkarki Jokera-Mekro rozpoczęły przygotowania do II ligi. Trenują w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu trzy razy w tygodniu. W zajęciach bierze udział 14 zawodniczek, w tym Żaneta Hajne (ostatnio Skarpa Toruń). Wśród trenujących nie ma na razie Hanny Łukasiewicz, która obecnie zdaje maturę. Trener Andrzej Nadolny szuka nadal kandydatek do gry w Jokerze. Nowe zawodniczki będzie można obejrzeć w towarzyskim turnieju, który odbędzie się w pierwszy weekend czerwca w świeckiej hali widowiskowo-sportowej. Na razie nie wiadomo, kto i ile (cztery lub sześć) drużyn weźmie w nim udział. Chęć gry wyraziły dotychczas ekipy z Proszowic, Słupska, Piły.

*Autorem tekstu jest Sławomir Wojciechowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved