Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Aleja Gwiazd 2009

Aleja Gwiazd 2009

Aleja Gwiazd Polskiej Siatkówki to ogólnopolskie wydarzenie mające na celu promocję i popularyzację piłki siatkowej. Impreza odbywa się cyklicznie od 6 lat i jest na stałe wpisana do kalendarza stałych imprez PZPS

Podczas poprzednich edycji swoje odciski dłoni złożyły największe gwiazdy w historii polskiej siatkówki min. Mistrzowie Świata i Mistrzowie Olimpijscy – Ryszard Bosek, Edward Skorek, Tomasz Wójtowicz, Włodzimierz Sadalski, Marek Rybaczewski, Małgorzata Glinka, Dorota Świeniewicz, pośmiertnie zostały odsłonięte tablice Huberta Wagnera i Wiesława Gawłowskiego. W Alei Gwiazd znajduję się już 18 tablic pamiątkowych oraz tablica za 10 letnie wspieranie polskiej siatkówki – głównego sponsora firmy PLUS GSM.

Tegoroczna VI Edycja Alei Gwiazd odbędzie się pod hasłem: „Dziękujemy Polskim Kibicom”. To zawsze wspaniali polscy kibice wspierają naszą reprezentację w chwilach wielkich sukcesów, a szczególnie w chwilach niepowodzeń sportowych. W dniu 6 czerwca 2009 w Hali Sportowej w Miliczu Polscy siatkarze chcą podziękować najlepszym kibicom na świecie za lata wsparcia.Podczas tegorocznej edycji odciski dłoni złożą: Prezes PZPS Mirosław Przedpełski, Katarzyna Skowrońska – Dolata, Mariola Zenik, Maria Liktoras, Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny. Po uroczystości odsłonięcia odcisków dłoni odbędzie się mecz pierwszych Reprezentacji męskich Polski i Egiptu. Będzie to pierwszy oficjalny mecz pod wodzą nowego trenera Daniela Castellani.

Przed meczem odbędzie się również konkurs na najszybszą zagrywkę w Polsce (elektroniczny pomiar czasu) zawodników PlusLigi i I ligi mężczyzn.

Patronem medialnym tegorocznej Alei Gwiazd będzie Strefa Siatkówki.

Sprzedaż biletów ruszy dnia 11 maja – więcej informacji w sprawie biletów na www.alejagwiazd.pl (informacje, ceny, miejsca, sposoby rezerwacji dostępne będą 11.05.2009).

źródło: alejagwiazd.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved