Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Scavolini Pesaro bliżej tytułu

Scavolini Pesaro bliżej tytułu

Scavolini Pesaro po raz drugi pokonało Asystel Volley Novara w finale serie A. W rywalizacji do trzech zwycięstw gospodynie dwóch pierwszych spotkań prowadzą już 2:0 i do tytułu brakuje im tylko jednego zwycięstwa.

Drugie spotkanie rozstrzygnęło się, tak jak pierwsze, w czterech setach. Wtedy mieliśmy jednak walkę na przewagi. W drugim pojedynku tylu nerwów nie było, choć emocji nie zabrakło. Pierwszy set padł łupem siatkarek Asystelu, choć stało się to dopiero po wyrównanej walce w końcówce. Kolejne dwa sety to spokojna gra siatkarek Scavolini, które kontrolowały grę i spokojnie wygrały do 19 i 17. Emocje pojawiły się ponownie w czwartej partii. Tym razem, niesione dopingiem własnej publiczności, triumfowały zawodniczki z Pesaro.

Drużynie Scavolini brakuje już tylko jednej wygranej, aby zdobyć scudetto Włoch. Trzeci pojedynek odbędzie się 9 maja w Novarze.

Katarzyna Skowrońska-Dolata może to spotkanie zaliczyć do udanych. Zdobyła bowiem 17 punktów (jeden z zagrywki, trzy blokiem, 13 w ataku). Jej skuteczność w ataku wyniosła 45%. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Carolinę Costagrande, która zdobyła 23 „oczka” (21 w ataku, 2 blokiem).

W ekipie Asystelu najwięcej punktów zdobyła Margareta Kozuch. Niemiecka siatkarska zanotowała na swoim koncie 18 „oczek”. Trzy punkty mniej zdobyła Chorwatka – Nataša Osmokrović.

Scavolini Pesaro – Asystel Volley Novara 3:1

(23:25, 25:19, 25:17, 25:23)

Stan rywalizacji: 2-0 dla Scavolini Pesaro

Scavolini: Lunghi, Wijnhoven (libero), Skowrońska-Dplata (17), Brussa (1), Ferretti (2), Furst (7), Costagrande (23), Di Crescenzo (1), Guiggi (13), Jaqueline (14)

Asystel: Anzanello (7), Feng (3), Paggi (7), Barcellini (10), Bechis, Lapi Chiara, Cardullo (libero), Lombardo, Osmokrovic (15), Kozuch (18)