Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > RC Cannes po raz kolejny z mistrzowską koroną

RC Cannes po raz kolejny z mistrzowską koroną

Zawodniczki RC Cannes po raz dwunasty z rzędu zostały mistrzyniami Francji. W ciągu minionego sezonu nie przegrały żadnego spotkania. Warto podkreślić, że w czasie rundy zasadniczej, we wszystkich meczach wygrały bez straty seta.

Fazę zasadniczą RC Cannes zakończyło z dorobkiem 75 punktów. Była to przewaga aż 14 punktów nad, drugim w tabeli, A.S.P.T.T. Mulhouse. W półfinale siatkarki z Cannes zmierzyły się z Istres Provence V.B. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem RC Cannes 3:0. W żadnym z sześciu setów wygrana mistrzyń kraju nie była zagrożona.

Podobnie przebiegała rywalizacja finałowa. A.S.P.T.T. Mulhouse, mimo dobrej postawy w ciągu całego sezonu, w finale nie potrafiło ugrać nawet jednego seta. W obu spotkaniach jedynie w ostatnich setach A.S.P.T.T. przekroczyło granicę 20 punktów. Najwięcej punktów dla Cannes zdobyły Victoria Ravva i Strashimira Filipova – obie zdobyły 15 „oczek”. Nadia Centoni zanotowała na swoim koncie 14 punktów, zaś Eva Yaneva 11.

Po drugim finałowym spotkaniu radości nie ukrywała francuska rozgrywająca Karine Salinas. Przyznała jednak, że dla niej był to nowy tytuł, bo wywalczony z nowymi partnerkami.

Dla zespołu RC Cannes jest to dwunaste mistrzostwo z rzędu. Francuzki występowały w tym sezonie także w Lidze Mistrzyń. Po przejściu fazy grupowej trafiły w I rundzie play-off na Muszyniankę Muszyna. Polski zespół oraz jego kibice na pewno zapamiętają rywalizację pomiędzy ekipami. W obu spotkaniach 3:1 wygrały Mineralne i wyeliminowały rywalki z dalszej gry.

W historii klubu mieliśmy także polski akcent. W sezonie 2005/2006 barw Cannes broniła Małgorzata Glinka-Mogentale.