Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Monika Smak zostaje w Centrostalu

PlusLiga Kobiet: Monika Smak zostaje w Centrostalu

fot. archiwum

Monika Smak będzie w kolejnym sezonie ligowym rozgrywającą GCB Centrostalu. Dzisiaj podpisała nowy kontrakt z bydgoskim klubem. Słowacka siatkarka była jednym z filarów czwartej drużyny PlusLigi Kobiet w zakończonym niedawno sezonie.

Słowaczka ma za sobą grę m.in. w RC Cannes, z którym zdobyła puchar i mistrzostwo Francji oraz w Skrze Warszawa, skąd przeszła do Stali i Muszynianki. Z tymi dwoma ostatnimi klubami zdobyła trzy złote medale mistrzostw Polski.

Kiedy latem 2008 roku Monika Smak podpisywała umowę z GCB Centrostalem, czyniła to jeszcze z klubem I-ligowym. Po wymianie miejsc z AZS AWF Poznań bydgoszczanki nie musiały jednak żegnać się z ekstraklasą. Smak, która wróciła do uprawiania sportu po urlopie macierzyńskim, doskonale wytrzymała tę próbę. Była jedną z najlepszych rozgrywających PlusLigi Kobiet. – Dzięki niej inne zawodniczki mogły wykorzystać cały swój potencjał w ataku – chwalił swoją siatkarkę trener GCB Centrostalu, Piotr Makowski. Słowaczka podpisała nowy kontrakt na jeden rok.

Najprawdopodobniej Smak nie będzie miała wielu nowych partnerek w zespole. W Centrostalu z pewnością pozostaną Katarzyna Wysocka, Monika Naczk, Justyna Łunkiewicz, Kinga Zielińska, Dominika Nowakowska oraz Izabela Kasprzyk, które mają ważne kontrakty przynajmniej na kolejny sezon.Być może jedynym świeżym nabytkiem pozostanie reprezentantka Polski juniorek, zawodniczka Pałacu, która trenowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. – Z pozostałymi zawodniczkami rozmawiamy – dodaje Sagan. – Nie mogę dziś powiedzieć, które zostaną i czy uda nam się pozyskać jakieś nowe siatkarki. Musimy mierzyć siły na zamiary czyli finanse, jakimi dysponujemy. Nową zawodniczką, z którą podpisaliśmy kontrakt już wcześniej, jest Patrycja Polak z Budowlanych Toruń.

Polak to wychowanka Zrywu Iława, która uczyła się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Ona razem z Agatą Skibą, zawodniczką II-ligowego Pałacu/WSG będą w nowym sezonie zawodniczkami Centrostalu. Skiba zresztą była już zgłoszona do składu w ostatnich rozgrywkach. Obie z Katarzyną Brydą, wychowanką Culmenu Chełmno zostały powołane do kadry Polski juniorek, która od piątku do niedzieli walczyć będzie w Krośnie w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata.

Bydgoski klub nie jest w stanie ścigać się pod względem finansowym z takimi tuzami jak np. Muszynianka czy Aluprof, które chcą mieć w swoim składzie Elżbietę Skowrońską i Annę Woźniakowską (te przyjmujące chciał mieć też GCB Centrostal). Trzeba by wydać na pozyskanie takiej siatkarki ponad 300 tys. zł. Być może dołączy jakaś siatkarka z zagranicy.

Nie było większych kłopotów z przekonaniem Moniki do pozostania w klubie – mówi Waldemar Sagan, wiceprezes KS Pałac. – Ona sama jest zadowolona z pobytu i gry w Bydgoszczy i nie rozważała właściwie innych opcji. Nasza ocena jej gry jest również pozytywna więc można powiedzieć, że obie strony zmierzały w tym samym kierunku.

źródło: Gazeta Pomorska, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved