Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Novotny wybrał ofertę Skry. Ale czy Skra wybrała Czecha?

Novotny wybrał ofertę Skry. Ale czy Skra wybrała Czecha?

fot. archiwum

Jak informuje oficjalny serwis drużyny z Kędzierzyna-Koźla Jakub Novotny wybrał ofertę Skry Bełchatów i w nowym sezonie będzie reprezentował jej barwy. - Nie możemy tego potwierdzić - prostuje Jacek Nawrocki.

Poniżej prezentujemy oświadczenie w tej sprawie prezesa ZAKSY Pana Kazimierza Pietrzyka:

W dniu dzisiejszym tj. 6 maja w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy SMS-em informację od Jakuba Novotnego o tym, że wybiera on lepsza ofertę jaką otrzymał ze Skry Bełchatów. Dodajmy, że od dłuższego czasu prowadzone były rozmowy z Jakubem na temat warunków nowego kontraktu z naszym klubem. Wszystkie najbardziej istotne elementy nowej umowy zostały wspólnie omówione i uzgodnione, a nowy kontrakt na 2 lata (z opcją przedłużenia na 3 lata) został w wersji ostatecznej przekazany zawodnikowi do sprawdzenia i podpisania w dniu 27 kwietnia.

Kazimierz Pietrzyk, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
W dwóch ostatnich sezonach 30-letni Czech występował w Zaksie Kędzierzyn-Koźle. W zakończonym sezonie był najlepszym atakującym w ekstraklasie (wg statystyk PlusLigi). To w dużej mierze dzięki niemu drużyna zajęła drugie miejsce w fazie zasadniczej sezonu, niestety w półfinale doznał kontuzji.

Wcześniej Novotny występował w lidze włoskiej (Perugia i Sparklin Milano), Grecji (Panathinaikos), Francji (Stade Poitevin Poiters, Tourcoing, Nice). Jest podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji.

W Skrze Novotny będzie rywalizował o miejsce w szóstce z Mariuszem Wlazłym. W kadrze jest jeszcze Jakub Jarosz. Dlaczego Skra zdecydowała się sprowadzić gwiazdę Zaksy? Przede wszystkim po to, by trenerzy i szefowie klubu chcą dać możliwość całkowitego wyleczenia urazu kolana przez Wlazłego. Niewykluczone, że w tej sytuacji Jarosz może zostać wypożyczony do innego zespołu.

Skra oficjalnie poinformowała, że nie przedłuży kontraktu z Pawłem Maciejewiczem, który był jej siatkarzem przez osiem lat. Nową – roczną umowę – podpisał za to Radosław Wnuk. Jak już informowaliśmy, odejdzie też Janne Heikkinen.


W mediach aż huczy od tego hitu transferowego. Czy nie jest jednak za wcześnie? Stanowisko bełchatowskiego klubu jest takie, że transfer jest niepotwierdzony, bo Novotny nie podpisał jeszcze kontraktu. – Media podały, że naszym zawodnikiem jest już Jakub Novotny, jednak nie możemy tego potwierdzić, gdyż umowa nie została podpisana. Faktem jest, że myślimy o sprowadzeniu atakującego i czwartego środkowego, lecz na razie nie można mówić o szczegółach, ponieważ rozmowy nie są jeszcze zakończone – wyjaśnił trener Jacek Nawrocki jednemu z portali informacyjnych. Na oficjalną informację Skry należy więc jeszcze poczekać.

źródło: gazeta.pl, inf. własna, mostostal-azoty.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved