Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Meksykanie faworytami turnieju grupy D

Kwal. do MŚ 2010: Meksykanie faworytami turnieju grupy D

Siatkarze reprezentacji Meksyku zostali uznani za najsilniejszą ekipę, która będzie grała w turnieju kwalifikacyjnym II rundy (strefa NORCECA, grupa D) do MŚ 2010. Turniej odbędzie się w dniach 20-24 maja w stolicy Jamajki, Kingston.

W rankingu strefy NORCECA Meksykanie plasują się na szóstym miejscu. Zespół ten jest kombinacją młodości i rutyny. Jest to również faworyt turnieju grupy D. Jeżeli Meksykanie zajmą pierwsze miejsce w Kingston, to trafią w III rundzie do grypy G (turniej w Portoryko).

O 2. miejsce, które także jest premiowane awansem, powalczą siatkarze z Jamajki i Saint Lucii. Ekipa, która wywalczy sobie awans z tej pozycji trafi do grupy H (turniej na Kubie).

Przypomnijmy, że zespół narodowy Saint Lucii wygrał wszystkie mecze podczas turnieju I rundy (grupa A). MVP otrzymał wtedy Jason Octave, który był także najlepszym punktującym, serwującym i przyjmującym.W turnieju w Kingston weźmie udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W jednej zagrają Jamajka, Wyspy Kajmańskie i Haiti, zaś w drugiej Meksyk, Saint Lucia i Wyspy Bahama. Dwie najlepsze ekipy z obu grup trafią do półfinałów. Spośród nich dwa zespoły awansują do III rundy.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved