Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Exodus gedanistek

Exodus gedanistek

fot. archiwum

Gedanię Żukowo już opuściły Natalia Nuszel, Elżbieta Skowrońska i Katarzyna Wellna. Do odejścia szykuje się kilka kolejnych zawodniczek. Propozycji z innych klubów nie brakuje i większość siatkarek chce z nich skorzystać.

Nie jest tajemnicą, że Gedania przeżywa ogromne kłopoty finansowe i ma wobec zawodniczek spore zaległości. Prezes Zdzisław Stankiewicz obiecuje uregulowanie wszystkich długów, jednak siatkarki straciły cierpliwość i rozglądają się za nowymi klubami. Do zespołu mistrza Polski – Muszynianki – odchodzi największa gwiazda i kapitan drużyny Elżbieta Skowrońska. – Okres spędzony w Gedanii w sumie wspominać będę pozytywnie, choć wiadomo, że szczególnie w ostatnim sezonie łatwo nie było – podkreśla Skowrońska. – Przejście do Muszyny to dla mnie szansa na rozwój sportowy, choć zdaję sobie sprawę, że o ile w Gedanii miejsce w pierwszej „szóstce” miałam pewne, tam będę musiała o nie twardo walczyć. Ważny jest również aspekt finansowy, mam już swoje lata i muszę myśleć o przyszłości, a nie tylko martwić się tym, co włożyć do garnka. A tak było w ostatnich miesiącach w Gedanii – nie ukrywa Skowrońska.

Z klubem żegna się również druga z największych „armat” w ataku zespołu z Żukowa, czyli Katarzyna Wellna. – Jeszcze nie wiem, gdzie zagram, ale na pewno nie będzie to Gedania – mówi Wellna. – Nie można cały czas żyć na kredyt, a mi z pieniędzy, które dostawałam od klubu, nie starczało nawet na opłacenie miesięcznych rachunków. Gdyby nie pomoc rodziny czy przyjaciół, zwyczajnie nie miałabym na życie. Zaległości sięgają siedmiu miesięcy, a perspektyw na przyszłość nie widać. Dlatego szukam sobie nowego klubu – podkreśla jedna z najlepszych atakujących polskiej ligi. A jej nowym pracodawcą prawdopodobnie będzie Farmutil Piła.

Trzecie poważne osłabienie to odejście Natalii Nuszel do I-ligowego Trefla Gdynia. Utalentowana przyjmująca studiuje na gdańskiej AWFiS i chciała zostać w Trójmieście, więc wybrała ofertę kolejnego „dziecka” prezesa Kazimierza Wierzbickiego. Trefl to beniaminek I ligi, ale nie ukrywa wysokich aspiracji i już w najbliższym sezonie chce bić się o awans do PlusLigi Kobiet.Z Gedanią prawdopodobnie pożegna się również duet Ukrainek – Natalia Ziemcowa i Jana Sawoczkina. Te zawodniczki mają oferty m.in. ze Stali Mielec oraz beniaminka ekstraklasy Budowlanych Organika Łódź. Ogromne zainteresowanie wzbudza też odkrycie sezonu w polskiej lidze – 18-letnia środkowa Maja Tokarska. Zawodniczką, której wróży się wielką przyszłość, najbardziej zainteresowany jest Aluprof Bielsko-Biała. Jednak przestrogą przed wybraniem kursu na południe Polski może być dla niej przypadek Bereniki Okuniewskiej. Była środkowa Gedanii po przejściu do Aluprofu utknęła na ławce rezerwowych i żeby mieć jakiekolwiek szanse na grę, musiała przekwalifikować się na atakującą. Ale i tak na boisku pojawiała się bardzo rzadko.

Ważne kontrakty z Gedanią mają tylko Tamara Kaliszuk, Agata Durajczyk, Aleksandra Pasznik i Aleksandra Szymańska. Dwie pierwsze złożyły już jednak podania o ich rozwiązanie. Jedyny plus całej sytuacji jest taki, że jeśli Gedania przystąpi w kolejnym sezonie do rozgrywek, w klubie zostanie trener Grzegorz Wróbel. Najpierw jednak prezes Stankiewicz musi znaleźć sponsora. Podobno pojawiła się na to spora szansa…

autor tekstu: Tomasz Osowski, Gazeta Wyborcza Trójmiasto

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved