Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: W Chinach już bez polskich par

World Tour: W Chinach już bez polskich par

Jedyna polska dwójka Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, która wystąpiła w dzisiejszym dniu rozgrywek przegrała pojedynek z parą niemiecką i tym samym pożegnała się z turniejem.

Rozstawieni z numerem osiemnastym Polacy nie sprostali parze, która przystąpiła do turnieju, jako 24 zespół. Choć w pierwszym secie po zaciętej walce do końca polscy plażowicze pokonali duet Erdmann/Windscheif, w drugim Niemcy zupełnie rozbili naszą dwójkę, przez całą partię kontrolując spokojnie grę. Niestety, dobra gra Niemców przeniosła się również na seta decydującego. Nie pozwolili Polakom złapać swojego rytmu gry, co przełożyło się na wynik i wygraną naszych zachodnich sąsiadów w całym meczu.

Przypomnijmy, para Fijałek/Prudel rozegrała w Chinach cztery spotkania. W pierwszej rundzie Polacy pokonali Japończyków 2:0, by w kolejnym spotkaniu trafić na niezwykle mocnego rywala – Brazylijczyków Cunha/Pedro, którzy pokonali nasz duet w dwóch setach. W innym spotkaniu Grzegorz z Mariuszem pokonali Rosjan 2:0.

Inna polska para Kądzioła/Szałankiewicz po niezwykle zaciętym spotkaniu w pierwszej rundzie uległa dużo niżej rozstawionej parze niemieckiej. Nasza młoda dwójka była naprawdę blisko zwycięstwa. W kolejnym spotkaniu Michał i Jakub pokonali Rosjan 2:0 a niedługo potem rozegrali kolejne trzysetowe zacięte spotkanie, w którym ulegli Hiszpanom i tym samym zakończyli rywalizację na plażach w Chinach.

Fijałek/Prudel – Erdmann/Windscheif 1:2

(22:20, 11:21, 8:15)