Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Transferowa karuzela ruszyła

Transferowa karuzela ruszyła

fot. archiwum

Stworzenie zespołu, który powalczy skutecznie o awans do I ligi, to główny cel jaki stawiają przed sobą członkowie zarządu Pekpolu Ostrołęka. Po tym jak drużyna zajęła czwarte miejsce w lidze, potrzebne są wzmocnienia i odpowiednie scementowanie zespołu.

Władze klubu nie chcą bowiem popełnić błędu, który przytrafił im się w zeszłym roku. Zbyt długie negocjacje ze sponsorami sprawiły wówczas, że drużynę opuścili trzej czołowi zawodnicy. Teraz wiele wskazuje na to, że najlepsi nasi siatkarze w przyszłym sezonie również będą reprezentować barwy ostrołęckiego klubu.

Trener zostaje

Dużo spekulacji wzbudziło stwierdzenie trenera Andrzej Dudźca w posezonowym wywiadzie, w którym stwierdził, że nie wie czy będzie dalej pracował z zespołem. Po kilku tygodniach wiemy jednak już, że w przyszłym sezonie nadal będzie prowadził sekcję seniorów w Pekpolu. – Mogę uczciwie powiedzieć, że postanowiłem jeszcze przez jeden sezon popracować z drużyną Pekpolu – mówi trener Andrzej Dudziec . – Jestem od wielu lat przy siatkówce i powiem szczerze, że chciałbym trochę pocieszyć się życiem. Mam coraz większe wnuczki, a nie ma czasu, żeby spędzić z nimi trochę czasu – dodał szkoleniowiec.Trzeba mieć nadzieję, że ostatni sezon pracy będzie owocny, a nasz doświadczony trener poprowadzi nowy, silny zespół po awans do I ligi.

Myślą o odejściu

Z całego zespołu jak na razie o możliwości rozstania się z Pekpolem poinformowali władze klubu dwaj siatkarze. Przyjmujący Janusz Ignaciuk i atakujący Paweł Pędzich szukają sobie obecnie nowych klubów. W stosunku do tego drugiego trener Andrzej Dudziec ma plany, chcąc go przestawić na pozycję środkowego. Pozostali zawodnicy w większości już zdecydowali o swojej przyszłości związanej z Pekpolem, ale czas na ostateczną odpowiedź mają do końca kwietnia. Potem rozpocznie się podpisywanie umów i formowanie drużyny na przyszły sezon.

Szukają wzmocnień

Na razie ewentualne transfery są obwarowane tajemnicą i nikt z klubu nie chce mówić o konkretnych nazwiskach zawodników, których ostrołęcki klub chciałby pozyskać. – Za wcześnie jest na podawanie konkretnych nazwisk – mówi członek zarządu Pekpolu Stanisław Nowaczyk . – Ostateczną kadrę poznamy pewnie dopiero we wrześniu – dodaje.

Trochę więcej na temat ewentualnych wzmocnień dowiedzieliśmy się od trenera Andrzej Dudźca . – Szukamy przede wszystkim libero, atakującego i jeszcze środkowego – mówi szkoleniowiec. – Mogę powiedzieć, że codziennie ktoś przyjeżdża, chce się nam pokazać i jednocześnie pyta o warunki gry w naszym klubie. Jako trener chciałbym jednak mieć zawodników na miejscu. Wolę mieć nieco słabszego zawodnika codziennie u siebie na treningu, niż lepszego na mecze – dodaje.

Lenc na celowniku

W ostatnim czasie na treningach Pekpolu pojawiają się kolejni zawodnicy chętni do gry w ostrołęckim klubie. Najpoważniejszym kandydatem do gry w naszym zespole jest 22-letni atakujący Hejnału Kęty Daniel Lenc . – Lenc to najbardziej doświadczony z zawodników na pozycję atakującego, ale do negocjacji w sprawie jego gry u nas usiądziemy w maju – stwierdza trener Andrzej Dudziec .

Największy wybór sztab szkoleniowy ma, jeśli chodzi o obsadę libero. W sumie branych pod uwagę jest aż czterech zawodników w tym nasz były zawodnik Damian Kaniowski, który w minionym sezonie występował w GTPS Gorzów Wlkp. Na środku w Pekpolu raczej nie zobaczymy za to Piotra Świerżewskiego z Ósemki Siedlce. Zawodnikowi trudno bowiem byłoby połączyć studiowanie i grę w siatkówkę w dwóch miastach. W większości testowani przez ostrołęcki klub zawodnicy to pierwszoligowcy, którzy mogliby być istotnym wzmocnieniem zespołu prowadzonego przez Andrzeja Dudźca. Okres transferowych przymiarek do Pekpolu tak naprawdę, dopiero się rozpoczął.

 

*Autor: Arkadiusz Dobkowski

źródło: Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved