Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Brąz smakuje „super”!

Paweł Rusek: Brąz smakuje „super”!

fot. archiwum

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zwyciężając w czwartym spotkaniu ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle, wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Po dekoracji z twarzy jastrzębskiego libero – Pawła Ruska nie schodził uśmiech.

Jak smakuje brąz zdobyty przed własną publicznością?

 

Paweł Rusek : – Super smakuje! Powiem szczerze, gram tutaj pięć lat i pierwszy raz wygraliśmy ten ostatni mecz. Wtedy były to drugie lub czwarte miejsca… Także chyba jest to przełomowy sezon. A był on naprawdę dobry i dzisiejszy dzień jest jego ukoronowaniem. Jestem bardzo szczęśliwy, myślę że wszyscy są zadowoleni. Oczywiście zawsze można żałować, że mogło być lepiej, ale teraz nie ma to znaczenia. Mamy brąz, jesteśmy trzecim zespołem w Polsce i z tego bardzo się cieszymy . 

Czy rzeczywiście brązowy medal smakuje lepiej niż srebro po przegranym finale?

 

Myślę, że tak. Po porażce zawsze pozostaje niedosyt, a ten brąz wywalczyliśmy naprawdę ciężką pracą. W końcówce, gdy wiele rzeczy nam nie wychodziło, po fatalnym blamażu w półfinałach, potrafiliśmy się odnaleźć i wygrać z Kędzierzynem, który jest przecież rewelacją rozgrywek. Naprawdę bardzo się cieszymy i myślę, że jest to dobry prognostyk ma przyszłość .

 

Co zatem zadecydowało o tym, że to Wy opuszczacie halę z medalami na szyi?

 

Chyba najważniejsza była w tym meczu nasza wola walki, to był decydujący element. Razem pracowaliśmy dzisiaj na ten sukces. Były chwile lepsze i gorsze, w drugim secie przeciwnicy trochę nas przygasili, ale potrafiliśmy się podnieść. W trzecim secie się przełamaliśmy i ta gra ruszyła .

 

Kończy Ci się kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Wiadomo już, co dalej z karierą Pawła Ruska?

 

Powiem szczerze, dzisiaj na pewno o tym nie myślę (śmiech). Chcę świętować razem z kolegami, a co będzie dalej, zobaczymy. Ale myślę, że będzie dobrze .

 

*Rozmawiała Katarzyna Walczok (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved