Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mysłowicki World Tour coraz bliżej

Mysłowicki World Tour coraz bliżej

fot. archiwum

Już niecały miesiąc pozostał do pierwszego gwizdka w czasie SWTCH FIVB World Tour 2009 Mysłowice Open. Dziś wiemy, że w Mysłowicach pojawi się około 119 par z całego świata, w tym medaliści olimpijscy oraz inni uczestnicy Igrzysk w Pekinie.

Nie zabraknie w tym gronie Ricardo i Emanuela, zwycięzców pierwszego w tym roku turnieju SWATCH FIVB Wolrd Tour. Prócz tej pary nie zabraknie innych par z Brazylii. Będą wśród dnich m.in. Nalbert i Harley. Jednak siatkówka plażowa to nie tylko Brazylijczycy, o czym przekonają się na własne oczy wszyscy kibice zgromadzeni w Parku Słupna. A naprawdę będzie kogo podziwiać- medaliści olimpijscy, kilka par, znanych również z występów w hali- to chyba najlepsze zaproszenie do Mysłowic. W tak zacnym gronie pojawią się duety z Polski. Michał Kądzioła, Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel dobrze rozpoczęli tegoroczne zmagania w cyklu World Tour i zdobyli po 120 punktów i zajmują obecnie siedemnaste miejsce w światowym rankingu. Na pierwszych trzech miejscach znajdują się pary z Brazylii. Jednak już niedługo może się to zmienić gdyż obecnie w Chinach rozpoczął się drugi turniej z cyklu SWATCH FIVB Wolrd Tour.

 

Później rozgrywki przeniosą się do Europy. Najpierw Rzym, a później Mysłowice. Organizatorzy pracują na pełnych obrotach. Niedawno została podpisana umowa sponsorską z firmą Sport Transfer, a podczas finałów Mistrzostw Polski Juniorek sprawdzony został oficjalny hotel, w którym zamieszkają ekipy. Pewien sukcesu mysłowickiego turnieju, jest również Prezes PZPS, Mirosław Przedpełski, który na konferencji prasowej wyraził nadzieję nie tylko na sukces organizacyjny, ale także sportowy: – Jestem spokojny, jeśli chodzi o stronę organizacyjną, ale myślę, że od strony sportowej również wypadnie bardzo dobrze. W tym roku w Brazylii dwie polskie pary grały już w turnieju głównym, bez konieczności eliminacji. Myślę, że to też jest efektem naszych inwestycji i mam nadzieję, że zagrają także w Mysłowicach i osiągną dobry wynik- taki, którego jeszcze nie było.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved