Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta już się wzmacnia

Delecta już się wzmacnia

fot. archiwum

Siatkarze Delecty, którzy zakończyli sezon 2008/09 PlusLigi na 7. miejscu, podsumowali już ostatnie kilka miesięcy swojej gry w elicie, m.in. na spotkaniu w ratuszu z prezydentem Bydgoszczy.

Pytanie prezesa klubu Piotra Sieńki o to, czy jest zadowolony z wyniku osiągniętego przez drużynę byłoby pewnie nie na miejscu, biorąc pod uwagę, iż zespół przed sezonem był budowany na I ligę, ale sam prezes klubu wyjaśnia „Expressowi”:

Cieszymy się wszyscy z tego najlepszego miejsca w historii klubu, ale myślę, że 5. miejsce też było w naszym zasięgu. W przyszłym sezonie już to nas nie zadowoli, chcemy powalczyć o >>czwórkę<< .

Piotr Sieńko , który w całym sezonie opuścił na trybunach tylko jeden mecz Delecty (z Jadarem w Radomiu – miał w tym czasie służbowy wyjazd) w rozmowie z „Expressem” ujawnia kilka smaczków.Teraz mogę to powiedzieć. Nie mieliśmy z zawodnikami żadnych problemów natury dyscyplinarnej, tak jak to było w ubiegłym sezonie, kiedy dochodziły mnie słuchy, że niektórzy zawodnicy lubili się zabawić. Najważniejsza była atmosfera w zespole, nikt nikomu niczego nie zazdrościł, tylko dopingował. Bardzo ważne jest zachowanie „ławki” w trakcie meczu i na treningach. Bo bywa nieraz tak, że doświadczeni zawodnicy, którzy nie mają miejsca w wyjściowym składzie i którzy muszą stanąć w „kwadracie”, często sieją ferment w zespole. U nas tego nie było. Nie mieliśmy dobrego początku, zaczęliśmy grać dopiero po przyjściu Waldemara Wspaniałego , który wykorzystał potencjał i możliwości zespołu. To przy nim swoją szansę dostał m.in. młody Dawid Konarski i wspaniale ją wykorzystał, zastępując Janczaka .

Tyle miniony sezon, a czego możemy spodziewać się w Delekcie i po Delekcie w nowym? Prezes za najważniejszy cel uważa zatrzymanie w Bydgoszczy trzonu zespołu.

Cerven , Pieczonka , Sopko , Kozłowski , Kaczmarek , Konarski mają jeszcze umowy na przyszły sezon. Są też juniorzy Borucki i Tylicki . Z libero Dębcem już się dogadaliśmy. Chcemy to samo osiągnąć z Nowakiem . O reszcie zadecyduje trener Wspaniały . Jedno jest pewne: pożegnamy się z Krzysiem Janczakiem , ale mamy szacunek dla niego za to, co zrobił dla zespołu przez te lata gry u nas .

A wzmocnienia? Piotr Sieńko : – Już dogadaliśmy się z jednym zawodnikiem na pozycję przyjmującego, ale jeszcze tego nie ogłaszamy, żeby nie miał problemów w swoim klubie z resztą wypłaty. A ponadto dostajemy codziennie po kilkanaście ofert od menadżerów zawodników, a Brazylijczyków na setki…

*Autor: Marek Fabiszewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved