Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dan Lewis: Wierzę w medal

Dan Lewis: Wierzę w medal

fot. archiwum

Po meczu o brąz Grzegorz Łomacz stwierdził w rozmowie ze „Strefą Siatkówki”, że dla jego zespołu nie ma innej opcji, jak brąz zdobyty we własnej hali. Jego optymizm tonuje nieco Dan Lewis, który zwrócił uwagę na nierówną formę jastrzębian w ostatnich spotkaniach.

Po spotkaniach w Kędzierzynie w waszej rywalizacji o brąz był remis i faktycznie oba zespoły były jednakowo blisko medalu. Jednak wam udało się dzisiaj odnieść pewne zwycięstwo.

Grzegorz Łomacz : Grało się nam dosyć swobodnie. Od razu, w pierwszym secie, na początku zrobiliśmy sobie przewagę i troszeczkę zeszła z nas ta presja. Na pewno grało się łatwiej. Potem nam zaczęło wychodzić wszystko, a ZAKSA na pewno nie zagrała dzisiaj dobrze .

W ostatnim spotkaniu zmarnowaliście sześciopunktową przewagę i w efekcie przegraliście cały mecz. Wygląda na to, że już o tym nie myślicie.Na pewno nie. Chyba taka złość sportowa się w nas odezwała, że po prostu nie wykorzystaliśmy takiej szansy i chcieliśmy wszystkim udowodnić, ze nie zasłużyliśmy jakby na to, ale chcieliśmy dzisiaj, tutaj wygrać zdecydowanie .

Pomimo tego, że nie gracie na swoim obiekcie, wygląda na to, że świetnie się tu czujecie i jesteście niesieni dopingiem kibiców.

Może ta sala sama w sobie nam za dużo nie pomaga, aczkolwiek kibice, którzy tu przychodzą i nas dopingują na pewno bardzo nam pomagają i dobrze się przy tym gra .

Rozumiem, że postaracie się jutro, żeby dekoracja odbyła się tutaj, na oczach waszych kibiców?

Oczywiście. Nie widzimy innej opcji .

Optymizm młodego rozgrywającego jastrzębian nieco studzi kanadyjski przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Dan Lewis . Jego zdaniem o dzisiejszej porażce kędzierzynian zadecydował po prostu brak skuteczności w ataku. Zawodnik nie traci także wiary w możliwości swojego zespołu przed jutrzejszym spotkaniem z Jastrzębskim Węglem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie wahania formy gospodarzy spotkania. – Uważam, że oczywiście, łatwo nie będzie, ale zazwyczaj Jastrzębie gra najpierw jedno dobre spotkanie, a potem drugie o wiele słabsze, więc mamy naprawdę spore szanse, by zagrać jeszcze w Kędzierzynie – stwierdził Lewis . Dodał także, że wierzy nie tylko w to, że jego drużyna rozegra piąte spotkanie na swoim obiekcie, ale zdobędzie upragniony brązowy medal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved