Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bełchatów przywitał mistrzów

Bełchatów przywitał mistrzów

fot. archiwum

Złoci medaliści, siatkarze PGE Skry powrócili dziś triumfalnie do Bełchatowa. Po raz czwarty w karierze złoto zdobywali bowiem na wyjeździe. Tym razem niezapomnianą drogę powrotną z medalami na szyjach przebyli z Rzeszowa.

Już przed godziną 14.00 w centrum Bełchatowa zaczęli zbierać się kibice PGE Skry. Wszyscy chcieli przywitać teraz już pięciokrotnych mistrzów Polski. – Należało im się, cały sezon na to pracowali. Byli najlepsi – dało się słyszeć dookoła. Kilkadziesiąt minut później pierwsi zajechali kibice bełchatowskiej Skry, którzy dopingowali swój zespół w Rzeszowie.

Kilka chwil po godzinie 15.00 do centrum wjechali najważniejsi aktorzy w tym przedstawieniu. Prowadzeni przez kilkanaście wyjących motocykli siatkarze Skry wjechali… wewnątrz wielkiego tira, przebudowanego na tą specjalną okazję, na wielki jeżdżący podest. Śpiewom i radości nie było końca. – Wiedzieliśmy, że jedziemy do Rzeszowa po piątą koronę mistrza Polski i że wygramy ją od razu w pierwszym meczu. Resovia walczyła dużo bardziej niż w Bełchatowie. Momentami naprawdę napędzili nam stracha. My jednak wierzyliśmy do końca, że wynik meczu będzie korzystny dla nas – rozważnie ocenia rzeszowskie spotkanie jeden z kibiców mistrzów Polski.

Z platformy cała impreza z zawodnikami na czele przeniosła się na scenę przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Fani bełchatowskiej ekipy po kolei przywitali każdego ze złotych medalistów oraz sztab Skry. Wśród najważniejszych zabrakło jednak teraz już byłego szkoleniowca drużyny Daniela Castellaniego oraz przyjmującego Stephane’a Antigi .W tej części do głosu zostali dopuszczeni mistrzowie. Przy mikrofonie pojawił się kapitan Skry Mariusz Wlazły , który przede wszystkim dziękował kibicom za wsparcie w przeciągu całego sezonu. W imieniu Castellaniego przemawiał Jacek Nawrocki . – Daniel nawiązał tutaj przez ten czas kilka niezwykłych przyjaźni, znajomości, które przetrwają wieki, cały czas. Mógł liczyć na wielu ludzi i pracować z prawdziwymi profesjonalistami. Z pewnością chciałby powiedzieć: dziękuję – mówił trener Nawrocki, który już teraz objął po Argentyńczyku stanowisko pierwszego szkoleniowca.

Z kolei prezes Skry, Konrad Piechocki przypomniał, że cały sezon nie był łatwy. – Wszystko co osiągnęliśmy w tym sezonie, przyszło nam bardzo ciężko. Nie był to łatwy sezon. Zwłaszcza, że po odpadnięciu z Ligi Mistrzów spadła nas pewna fala krytyki, a przecież radziliśmy sobie naprawdę dobrze, wyszliśmy z bardzo trudnej grupy. Pokonaliśmy mistrzów Rosji, wygrywaliśmy z wicemistrzami. Jesteśmy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy w tym sezonie – mówił Piechocki .

Po części oficjalnej mistrzowie Polski byli do dyspozycji kibiców. Gratulacjom, zdjęciom nie było końca… jak co roku od pięciu lat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved