Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Clayton Stanley: Mam nadzieję, że wystarczą trzy mecze

Clayton Stanley: Mam nadzieję, że wystarczą trzy mecze

Zenit Kazań pokonał Iskrę Odińcowo w trzech setach, ale nie mogę powiedzieć, że zwycięstwo przyszło nam łatwo. Zawodnicy Iskry walczyli o każdą piłkę, ale my zagraliśmy odrobinę lepiej, byliśmy lepiej zorganizowani i być może bardziej niż rywale chcieliśmy wygrać – powiedział po pierwszym meczu w Odincowie Clayton Stanley.

Dlaczego w końcówce trzeciego seta został Pan zmieniony przez Aleksieja Czeremisina?

To decyzja trenera. Nawet nie wiem, czym ona była uwarunkowana. Żadnego zmęczenia, ani problemów ze zdrowiem u mnie nie było.Zenit miał więcej czasu na przygotowanie do finału. To chyba spora pomoc?

Mieliśmy więcej czasu na odpoczynek, ale przecież nadmiar wolnego też może wytrącić drużynę z rytmu. Zobaczymy, kto będzie lepiej wyglądał na koniec finałowej serii.

Jak Pan sądzi, ile meczów przyjdzie zagrać w finale?

Mam wielką nadzieję, że kolejne dwa mecze już pozwolą wyłonić zwycięzcę. Cała nasza drużyna da z siebie maksimum wysiłku, aby to osiągnąć.

Jest Pan zorientowany w sukcesach kazańskich drużyn z innych dyscyplin sportu?

W Kazaniu wszyscy bardzo lubią sport i gotowi na rękach nosić piłkarzy i hokeistów, którzy wygrali mistrzostwa Rosji. Nas też czczono jak bohaterów po złotych medalach w mistrzostwach Rosji 2007r i zwycięstwie w Lidze Mistrzów 2008r. Postaramy się uradować kibiców i tym razem. Miasto wierzy w drużynę i czeka na nasze zwycięstwo.

Nie goli się Pan w czasie play-offów. To jakaś tradycja?

W każdym meczu staram się przynosić drużynie maksimum pożytku. Ale w play-offach staram się jeszcze bardziej niż w regularnych rozgrywkach. To ma w krwi każdy, kto grał w amerykańskich ligach. Słyszałem, że hokeiści z NHL nie golą się w czasie play-off, w siatkówce czegoś takiego jednak nie ma. A w przypadku mojej „szczeciny” o żadnych znakach, ani tradycji nie ma mowy – po prostu jestem leniem, jeśli chodzi o golenie się.

Sezon prawie się zakończył. Co dalej?

Być może przedłużę kontrakt z Zenitem, ale ostateczną decyzję w tej kwestii podejmę po zakończeniu finałowej serii. A latem czeka na mnie reprezentacja USA – z narodowej drużyny nie odszedłem.

Tłumaczenie Krystyna Kula – volley24.pl

źródło: Sport Express, volley24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved