Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Juniorek: Siatkarki Gedanii mistrzyniami kraju

MP Juniorek: Siatkarki Gedanii mistrzyniami kraju

Aż pięć setów rozegrały zespoły walczące w finale o mistrzostwo Polski juniorek. Ostatecznie tie-break oraz mistrzowski tytuł trafił w ręce Gedanii Gdańsk.

Pierwszy set przebiegał pod absolutne dyktando zespołu z Gdańska. Energa Gedania znokautowała swoje rywalki. Bydgoszczanki praktycznie w ogóle nie podjęły walki, przegrywając pierwszą partię finałowego meczu 9:25. Taki wysoki wyniki gdańszczanki zawdzięczają w głównej mierze świetnej grze Aleksandry Szymańskiej oraz Tamary Kaliszuk. Podopiecznym Grzegorza Wróbla pomagały również same rywalki, które kompletnie nie radziły sobie ani w ataku, ani w obronie.

Szkoleniowiec KS Pałac bardzo dokładnie wykorzystał każdą minutę przerwy. Rafał Gąsior próbował uspokoić zdenerwowane zawodniczki oraz wykrzesać w nich chęć i siłę do walki. Rozmowa trenera z siatkarkami przyniosła rezultat – KS Pałac rozpoczął tę odsłonę zupełnie inaczej niż poprzednią partię. Podopieczne Rafała Gąsiora wyszły na dwupunktowe prowadzenie (5:3). W dalszej części seta inicjatywę przejęły zawodniczki z Gdańska, które, dzięki atakom Tamary Kaliszuk oraz asom serwisowym autorstwa Laury Tomsi i Mai Tokarskiej, wypracowały sobie przewagę siedmiu piłek (15:8). Wydawało się, że młode bydgoszczanki nie zniwelują różnicy punktowej. Tymczasem nastąpił zwrot akcji i siatkarki KS Pałac doprowadziły do remisu, a następnie, dzięki atakom Patrycji Polek, wyszły na prowadzenie (22:19). Końcówka należała już tylko do podopiecznych Rafała Gąsiora, które wygrały tę odsłonę 25:21.Pierwsze minuty trzeciego seta to seria błędów gdańszczanek, które raz po raz atakowały w aut lub posyłały piłkę w połowę siatki (5:7) Chwilowo słabsza gra siatkarek spowodowała, że trener Grzegorz Wróbel poprosił o przerwę. Okazało się to dobrym posunięciem, gdyż dzięki temu zawodniczki Energi Gedanii uspokoił swoją grę i przejęły inicjatywę (19:15). Na uwagę zasługuje postawa Laury Tomsi oraz Aleksandry Szymańskiej. Trener KS Pałacu Bydgoszcz dokonał paru zmian, nie pomogło to jednak jego drużynie. Energa Gedania wygrała tę partię spotkania 25:21.

Początek czwartego seta to dominacja bydgoszczanek, które pewnie wyszły na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Wysoka przewaga KS Pałacu była możliwa dzięki dobrej postawie Patrycji Polak oraz Agaty Skiby, która zapisała na swoim koncie także punkty bezpośrednio z zagrywki. Podopieczne Rafała Gąsiora złapały wiatr w żagle i systematycznie powiększały swoją przewagę (19:12). Gdańszczanki próbowały jeszcze zniwelować różnicę punktową i uniknąć tie – breaka, prowadzenie KS Pałacu było jednak zbyt duże. Set zakończył się atakiem Patrycji Polak 25:18.

Tie–break rozpoczął się od skutecznych bloków Tamary Kaliszuk dokonanych na Patrycji Polak (2:0). Rafał Gąsior nie tracąc czasu, poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Zabieg okazał się skuteczny, gdyż po wznowieniu gry to zawodniczki z Bydgoszczy przeszły do zdecydowanego ataku. Skuteczne akcje Patrycji Polak oraz Agaty Skiby wyprowadziły KS Pałac na sześciopunktową przewagę (9:3). Wydawać by się mogło, że tak dużej różnicy punktowej drużyna z Gdańska już nie zniweluje. Tymczasem podopieczne Grzegorza Wróbla doprowadziły do wyrównania (12:12). Rozpoczęła się zacięta końcówka, którą wygrała Energa Gedania 15:13, a całe spotkanie 3:2.

Pałac Bydgoszcz – Energa Gedania Gdańsk 2:3

(9:25, 25:21, 21:25, 25:18, 13:15)

Składy zespołów:

Energia Gedania: Tokarska, Kurnikowska, Wołosz, Szymańska, Tomsia, Kaliszuk, Kwiatkowska (libero) oraz Pasznik, Bąkowska i Łozowska

KS Pałac: Cieśnik, Wodrowska, Skiba, Polak, Krzywicka, Sosnowska, Łukaszewicz (libero) oraz Mikosz, Czyżnielewska i Brzoska

Zobacz również:

Wyniki Finałów Mistrzostw Polski Juniorek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved