Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Ostatni krok Muszynianki

PlusLiga Kobiet: Ostatni krok Muszynianki

fot. archiwum

Pięciotysięczna Muszyna może świętować w niedzielę obronę mistrzowskiego tytułu. Warunek? Siatkarki muszą pokonać na swoim parkiecie Aluprof Bielsko-Biała.

Tydzień temu taki scenariusz przewidywali tylko najwięksi optymiści. Muszynianka po dramatycznych spotkaniach wygrała w Bielsku-Białej dwa mecze z faworyzowanym Aluprofem i do zdobycia złotego medalu podopiecznym Bogdana Serwińskiego brakuje tylko jednego zwycięstwa. – Takiego obrotu sprawy nie spodziewałyśmy się – przyznaje Aleksandra Jagieło , kapitan mistrzyń Polski.

 

Muszynianka w kolekcji ma już dwa złote medale i za każdym razem kropkę nad "i" stawiała we własnej hali. W przygranicznym miasteczku nie wyobrażają sobie, by w tym roku było inaczej. – Mamy na tyle dużą przewagę, że do meczu przystąpimy ze spokojną głową. Z kolei rywalki nie mają nic do stracenia i pewnie postawią wszystko na jedną kartę – uważa Joanna Mirek, liderka Muszynianki. 

Jeśli mistrzynie Polski nie wygrają niedzielnego meczu, to kolejną szansę dostaną dzień później. Do fetowania lepsza byłaby jednak niedziela, bo spotkanie w telewizji będzie mogło obejrzeć więcej kibiców (mecz transmitują TV4 i Polsat Sport). Zresztą siatkarki Muszynianki w tym sezonie mają już serdecznie dość siatkówki, bo mecz rozgrywają średnio co cztery dni. – Ale siatkówka dalej nas cieszy, a na boisku dajemy z siebie wszystko. Bez tego nie dałoby się grać – podkreśla Mirek . – W Muszynie chcemy jednak zakończyć już rywalizację. Zaliczkę mamy dużą i teraz musimy zrobić tylko ostatni krok i ukoronować udany sezon złotymi medalami .

 

W Aluprofie panują paskudne nastroje. Zbudowana za mniej więcej 5 mln zł drużyna miała w tym sezonie trzy cele: dobry występ w Pucharze CEV, mistrzostwo oraz Puchar Polski. Wiele wskazuje jednak na to, że sięgnie tylko po to ostatnie trofeum. – W Bielsku-Białej mają wielki apetyt na złoto, bo w ostatnich latach nie byli mistrzami – przypominał przed rozpoczęciem finałów trener Serwiński .

 

Aluprof siedem razy zdobył złoty medal (po raz ostatni w 2004 roku), ale siatkarki z Bielska-Białej zapowiadają, że w niedzielę przedłużą szansę na kolejny triumf. – Skoro Muszynianka wygrała u nas dwa razy, to równie dobrze my możemy stamtąd wrócić z dwoma sukcesami – uważa Natalia Bamber , kapitan Aluprofu.

 

*Autorem tekstu jest Piotr Jawor (Gazeta Wyborcza)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved