Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Zdzisław Gogol: Powinno się znaleźć złoty środek

fot. archiwum

Mimo że siatkarze Morza Bałtyk zakończyli już sezon, to mieli okazję rozegrać serię testowych meczów. Dla Strefy Siatkówki o turnieju Szczecin Cup i sparingach Morza Bałtyk opowiada były szkoleniowiec reprezentacji młodzieżowych, Zdzisław Gogol.

Radosław Nowicki: Reprezentacja Polski okazała się najlepsza w turnieju Szczecin Cup, ale forma biało-czerwonych nie zachwyciła…

Zdzisław Gogol:Forma jeszcze nie powinna być optymalna, bo ten zespół dopiero za miesiąc ma imprezę docelową. Trzeba również pamiętać, że nie było wielu zawodników, z których trener zapewne chciałby skorzystać.

Szkoda, że interes klubowy okazał się silniejszy niż dobro reprezentacji…Nie chcę się na ten temat wypowiadać, ponieważ sam dwa lata temu byłem w podobnej sytuacji. Są to sytuacje, które dla trenerów są nie do końca zrozumiałe. Interesy klubów są ważne, ale reprezentacja też powinna mieć możliwość grania w optymalnym składzie. Myślę, że powinno się znaleźć złoty środek, który zadowoliłby obie strony.

Zwycięstwo, remis i porażka to bilans siatkarzy Morza Bałtyk w sparingowych meczach z uczestnikami turnieju Szczecin Cup. Jest Pan zadowolony z postawy swoich podopiecznych?

Tak. Chłopcy fajnie zagrali w meczu z Indiami, nieźle w pojedynkach z Polską oraz Brazylią. Było widać, że chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, ale mie graliśmy za wszelką cenę na wynik, ponieważ założyliśmy sobie, że damy pograć wszystkim zawodnikom.

W spotkaniach sparingowych brało udział dwóch nowych zawodników. Może Pan coś więcej o nich powiedzieć?

Na razie nie chciałbym o tym mówić. To są luźne przymiarki do składu na następny sezon, a sprawy kadrowe będą załatwiane w ciągu najbliższego miesiąca.

*Rozmawiał Radosław Nowicki (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved