Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Rosja: Kontuzja Maksima Michajłowa

Rosja: Kontuzja Maksima Michajłowa

fot. archiwum

Maksim Michajłow, atakujący reprezentacji Rosji, nie wystąpi w pierwszych spotkaniach Ligi Światowej. Zawodnik musi przejść operację kolana. Będzie to spore osłabienie dla Rosjan, gdyż Michajłow prezentował się coraz lepiej.

Zawodnik był wartościowym zmiennikiem Semena Połtawskiego w Lidze Światowej. Po Igrzyskach Olimpijskich został wybrany przez fachowców odkryciem tego turnieju. W walce o miano najlepszego punktującego igrzysk przegrał o jedyne dziewiętnaście punktów z samym Claytonem Stanleyem . Polscy kibice mogą pamiętać go z dobrego meczu przeciwko biało-czerwonym, ostatecznie przegranym przez Sborną 3:2 na olimpiadzie w Pekinie.

 

Kontuzja z pewnością pokrzyżowała plany nowego szkoleniowca Rosjan, który powołał go na mecze grupowe Ligi Światowej przeciwko Bułgarii, Kubie i Japonii. Rozczarowania nie kryły także władze klubowe Maksima: – Po dokładnych badaniach stwierdzono konieczność zabiegu chirurgicznego powiedział prezes Jarosławicza, Siergiej Szłapnikow . – Odkładać operację i ryzykować zdrowiem Maksima nie wolno. Jest on niekwestionowanym liderem zespołu – zakończył.źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved