Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartman rozwiał złudzenia Politechniki o pucharach

Bartman rozwiał złudzenia Politechniki o pucharach

AZS Politechnika Warszawska przegrała 1:3 z Domeksem AZS Częstochowa i straciła szansę na grę w Challenge Cup. Stołeczny zespół pogrążył przyjmujący spod Jasnej Góry, Zbigniew Bartman. Zdobył 23 punkty.

W piątek warszawianie wygrali w Częstochowie niemal przegrany mecz. W piątym secie wyszli nawet ze stanu 10:13 i zwyciężyli po dramatycznym tie-breaku, broniąc w końcówce piłkę meczową. Tym samym doprowadzili do remisu w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Piątkowy mecz kosztował ich jednak sporo sił.

W sobotę goście podjęli walkę tylko w pierwszej, wygranej partii. Potem było już gorzej. Dramatyczny był zwłaszcza drugi set, przegrany przez Politechnikę do 13.

Swoje pięć minut miał tego dnia Zbigniew Bartman , który kończył większość ataków. Był to jego najlepszy mecz przeciwko akademikom z Warszawy w całym sezonie. Jemu chyba najbardziej zależało na wygranej. Przed jednym z meczów z Politechniką porównał bowiem w wywiadzie dla „Życia Warszawy” Domex i Politechnikę do „dwóch końców kija”. Stwierdził, że jego drużyna co roku występuje w pucharach, co warszawiakom się jeszcze nigdy nie udało. Po tej wypowiedzi był witany w stolicy gwizdami. W sobotnim meczu to właśnie on pozbawił jednak Politechnikę złudzeń o pucharach.

Zupełnie nam nie wyszło to spotkanie. Graliśmy zbyt czytelnie – mówił po meczu niezadowolony kapitan „Inżynierów” Radosław Rybak . – Traciliśmy punkty seriami. To nasz największy problem – dodał trener Ireneusz Mazur . O piąte miejsce i prawo gry w Challenge Cup Domex zagra z AZS Olsztyn. Stołeczny zespół zmierzy się z Delectą Bydgoszcz o siódme miejsce, które, poza satysfakcją, nic nie daje.

*Autor: Piotr Kaszubski (Życie Warszawy)

źródło: Życie Warszawy