Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Tie-break w pierwszym meczu o 5. miejsce

PlusLiga Kobiet: Tie-break w pierwszym meczu o 5. miejsce

fot. archiwum

Drużyna Impel Gwardii Wrocław, w pierwszym meczu o 5. miejsce PlusLigi Kobiet, pokonała 3:2 MKS Dąbrowę Górniczą. Za tydzień spotkanie rewanżowe w Dąbrowie.

Już pierwsze piłki w hali Orbita zwiastowały niemałe emocje w meczu o 5. miejsce Plus Ligi kobiet pomiędzy 6. i 5. zespołem po rundzie zasadniczej. Po dwóch błędach w zagrywkach z obu stron boiska to Impel Gwardia osiągnął nieznaczną przewagę na przy pierwszej przerwie technicznej 8:6. Znakomita passa wrocławianek rozpoczęła się na dobre po regulaminowej minucie spędzonej poza polem gry, a kulminacją tego okresu był blok Marty Czerwińskiej i Zuzanny Efimienko na Magdalenie Sadowskiej , 14:9 dla gospodyń. Następna akcja to błąd w ataku dolnoślązaczek, który sporo kosztował Impel Gwardię, bowiem zespół z Dąbrowy zaczął odrabiać straty i na 10 punktów gości, gospodynie zdobyły zaledwie dwa, 19:16 dla MKS-u. W tym momencie seta Bogumiła Barańska bardzo mocno wsparła koleżanki w ataku, ale Dąbrowa jeszcze wysforowała się na 23:20 dzięki atakom Katarzyny Wysockiej i Magdaleny Sadowskiej . As Katarzyny Mroczkowskiej i aut Sadowskiej zniwelował straty Impel Gwardii, 23:22 dla gości, ale za chwilę znów Sadowska minimalnie po wrocławskim bloku doprowadziła do dwóch piłek setowych dla przyjezdnych, 24:22 dla Dąbrowy. Kolejne cztery punkty zdobyły, ku rozpaczy gości, wrocławianki, m.in. as Czerwińskiej na Ewelinie Sieczce , a MVP meczu Bogumiła Barańska wraz Katarzyną Mroczkowską pognębiły rywalki w secie otwarcia, 26:24 dla Impel Gwardii.

 

Druga odsłona nie była już tak emocjonująca. Ósmy punkt, obwieszczający pierwszą przerwę techniczną zdobyła sprytnym zagraniem, niekwestionowana mistrzyni w tej konkurencji Magdalena Śliwa , 8:5 dla MKS-u. A potem dąbrowianki tylko powiększały swoją przewagę. Na siatce była nie do zatrzymania Katarzyna Wysocka , a Dąbrowa prowadziła już 16:9. Jeszcze mały zryw gospodyń, 17:13 dla gości, ale za chwilę siatkarki Waldemara Kawki opanowały sytuację i wygrały tę partię 25:14 po ataku piłki przechodzącej przez Małgorzatę Lis , remis po dwóch setach 1:1. 

Oba zespoły przystąpiły bardzo skoncentrowane do seta trzeciego, ale najbardziej była skoncentrowana Aleksandra Szafraniec , która zdobyła dwa punkty po dwóch asach, 3:1 dla Impela, jeszcze Zuzanna Efimienko dodała trzeciego asa przed pierwszą przerwą techniczną, ale wynik 8:7 dla gospodyń to rezultat bardzo twardej walki po obu stronach siatki. Z kolei as Eweliny Sieczki podkreślił dobry okres gry Dąbrowy, która wysforowała się na prowadzenie 12:8, ale od tego momentu znów wrocławianki pokazały, że bardzo im zależy, aby sezon we Wrocławiu zakończyć pozytywnym akcentem. Po świetnej grze w polu zagrywki i w drugiej linii Bogumiły Brańskiej i ciekawym manewrze Rafała Błaszczyka , który zostawił mierzącą 167cm Agnieszkę Jagiełło przy siatce, Impel Gwardia wyszedł na prowadzenie 13:12 i za chwilę 16:13. Dąbrowianki nie poddawały się, a mecz tylko nabierał rumieńców, bowiem po kilku akcjach na tablicy wyników już było 20:20, a obie strony nie chciały odpuścić rywalkom nawet na centymetr. Po atakach Barańskiej i nie najlepszych akcjach gości, było już 24:20 dla zawodniczek Impel Gwardii, a kropkę nad i w tej partii postawiła najlepiej punktująca zawodniczka PlusLigi Kobiet Katarzyna Mroczkowska .

 

W czwartym secie dobrze zaprezentowała się Beata Strządała (pojawiła się już w końcówce partii poprzedniej) i dzięki jej trudnym zagrywkom oraz skuteczności koleżanek, po remisie 7:7 to znów Dąbrowa zaczęła grać pierwsze skrzypce w tej partii, 14:11 dla gości. Jeszcze Impel Gwardia doszedł rywalki na punkt, 14:13, po znakomitych obronach Marty Haładyn , ale dąbrowianki nie dały się wybić z rytmu i po kilku akcjach znów prowadziły zdecydowanie 19:13. Rozpędzona Dąbrowa zatrzymała się na chwilę przy ataku Agnieszki Jagiełło i asie Marty Czerwińskiej , tylko 22:20 dla gości, ale za chwilę dobry atak i skuteczny blok Sieczki / Lis praktycznie przesądził o losach czwartej partii, 24:20 dla MKS-u i 25:21 do błędzie wrocławianek przy zagrywce.

 

Set prawdy był jak najbardziej wskazany w tej niesamowicie wyczerpującej oba teamy rywalizacji, a lepiej go zaczęły gospodynie prowadząc 3:1, as Wysockiej oznaczał remis 3:3 i znów wyrównał szansę obu zespołów. Prawdziwa wyniszczająca walka punkt za punkt toczyła się do rezultatu 9:9. Kibice w Orbicie byli świadkami wielu bardzo długich wymian piłki, po których oba zespoły długo łapały oddech, ale 10. punkt dla Impel Gwardii to błąd Magdaleny Śliwy w rozegraniu, natomiast w następnej akcji znakomicie ustała w obronie po "bombie" Magdaleny Sadowskiej , a Aleksandra Kruk wykorzystała szansę gospodyń na odskoczenie na dwa punkty w końcówce tie-breaka, 11:9 dla beniaminka. Zuzanna Efimienko zablokowała piłkę przechodzącą, 12:9 dla gospodyń, ale Dąbrowa nie odpuściła i zdołała doprowadzić do stanu tylko 12:11 dla Impel Gwardii. Po wziętym, z właściwym dla Rafała Błaszczyka wyczuciem, przerwy, wprowadzona dopiero co Marzena Wilczyńska zagrała w aut z zagrywki, Sadowska dołożyła aut w ataku, a za chwilę Aleksandra Kruk nie przegapiła okazji na zwycięstwo w tej partii i meczu i to Impel Gwardiia po morderczym boju w pierwszym spotkaniu objął prowadzenie w serii 1:0. Za tydzień niezwykle ciekawie zapowiadający się rewanż w Dąbrowie Górniczej.

 

Gwardia Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2

(26:24, 14:25, 25:20, 21:25, 15:12)

 

Składy drużyn:

Impel Gwardia : Mroczkowska, Haładyn, Szafraniec, Efimienko, Czerwińska, Barańska, Krzos (L) oraz Kruk, Jagiełło i Szkudlarek.

Dąbrowa Górnicza : Sadowska, Śliwa, Lis, Wysocka, Sieczka, Staniucha-Szczurek, Tkaczewska (L) oraz Liniarska, Wilczyńska i Strządała.

 

W play-off o 5. miejsce (do dwóch zwycięstw) PlusLigi Kobiet: 1-0 dla Impel Gwardii Wrocław

 

Zobacz również:

Wyniki fazy-play-off PlusLigi Kobiet

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved