Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serbia: Postar 064 i Czerwona Gwiazda Belgrad w finale

Serbia: Postar 064 i Czerwona Gwiazda Belgrad w finale

Podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, w finałowej potyczce o Mistrzostwo Serbii zmierzą się siatkarki Postaru 064 i Czerwonej Gwiazdy Belgrad.

Pierwszy mecz między zespołami, zostanie rozegrany w hali „sport eko” dzisiaj o godzinie 18. Drugi pojedynek odbędzie się w sobotę – 18. kwietnia, natomiast trzecia potyczka została zaplanowana na środę, 22. kwietnia, w hali sportowego centrum „Sumice”. Mistrzynie Serbii poznamy najpóźniej 29. maja, bo właśnie na ten dzień zaplanowane jest ewentualne 5. starcie między obecnymi mistrzyniami i wicemistrzyniami kraju.

Oba zespoły miały sporo czasu by się przygotować do decydujących spotkań, ponieważ mecze półfinałowe zakończyły się 20. marca.Przerwa przed finałem była dość długa, ale bardzo nam się przydała by odpowiednio przygotować się do meczy o mistrzostwo. Czerwona Gwiazda to zespół, który jest nam dobrze znany, bo wielokrotnie z nimi rywalizowałyśmy w czasie sezonu.Mam nadzieję, że w każdym meczu nasza koncentracja będzie stała na najwyższym poziomie i rozstrzygniemy tę rywalizację przy pełnej hali kibiców w trzech pojedynkach – powiedziała przyjmująca Postaru – Sanja Bursać.

Zawodniczki Postaru, w przypadku zwycięstwa w finale po raz czwarty z rzędu staną na najwyższym stopniu podium. Z kolei czerwono – białe osłabione ze względu na kontuzję kapitan drużyn – Ivany Nesović, po raz 24. w historii klubu zagrają o medal z najcenniejszego kruszcu.

Udało nam się osiągnąć tegoroczny cel i znalazłyśmy się w finale. To nagroda na naszą całoroczną pracę na treningach i zgrupowaniach. Będzie ciężko, Postar to wspaniała drużyna, co było widoczne w ciągu całego sezonu zarówno w lidze jak i europejskich pucharach. Grają tam bardzo dobre zawodniczki, które reprezentują kraj, ale w sporcie wszystko jest możliwe – podsumowała przyjmująca Czerwonej Gwiazdy Jelena Blagojević. – By wygrać musimy dać z siebie wszystko. Będziemy musiały zagrać bez naszej czołowej zawodniczki – Ivany Nesović, ale mam nadzieję, że jesteśmy gotowe by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved