Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Szeluchina odmówiła występów w reprezentacji

Julia Szeluchina odmówiła występów w reprezentacji

fot. archiwum

Julia Szeluchina, siatkarka Organiki Budowlani, dostała powołanie do swojej reprezentacji. Ale odmówiła. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Szeluchina zostanie w łódzkiej drużynie na przyszły sezon.

Mierząca 192 cm wzrostu 30-letnia siatkarka jest jedną z najlepszych środkowych grających w Polsce. W poprzednim sezonie była podstawową zawodniczką Farmutilu Piła, z którym zdobyła Puchar Polski, oraz była wicemistrzynią kraju.

 

Po zakończeniu tamtych rozgrywek Julia Szeluchina zawiesiła karierę z powodu ciąży. Wtedy zainteresowali się nią szefowie i trenerzy walczącej o awans do ekstraklasy Organiki Budowlanych. – Julia zgodziła się na grę u nas, ale trzeba przyznać, że negocjacje zakończyły się sukcesem w dużej mierze właśnie dzięki temu, że była w ciąży – opowiada Jacek Pasiński , trener łódzkiej drużyny. – Jeśli byłaby w szczytowej formie, raczej nie mielibyśmy szans na pozyskanie tak klasowej siatkarki. 

Szeluchina zadebiutowała w łódzkiej drużynie w styczniu w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Nie była jeszcze wtedy w najwyższej dyspozycji, ale w klubie zapewniali, że Ukrainka będzie w formie na najważniejsze mecze w sezonie w fazie play-off. I rzeczywiście tak było. Z meczu na mecz Szeluchina grała coraz lepiej i niemal w każdym spotkaniu była najlepszą zawodniczką na boisku. To zresztą ona zdobyła decydujący o awansie punkt w rywalizacji z Piastem Szczecin.

 

Nic więc dziwnego, że zainteresował się nią selekcjoner reprezentacji Ukrainy Wiktor Buzajew . Szeluchina miałaby pomóc swojej drużynie narodowej w eliminacjach do mistrzostw świata w Japonii w 2010 r., które rozpoczynają się w maju. Ostatni raz grała w kadrze swojego kraju osiem lat temu.

 

Ale siatkarka Organiki odmówiła. Dlaczego? – Przede wszystkim muszę teraz poświęcić jak najwięcej czasu dwójce moich dzieci – tłumaczy. – Niedawno urodziłam córeczkę, która potrzebuje opieki. Występy w reprezentacji wiążą się z wyjazdami na długie zgrupowania i turnieje.

 

Powołanie do reprezentacji dla Szeluchiny nie zaskoczyło trenera Organiki Budowlanych. – Znam Julkę od trzech lat. To profesjonalistka pod każdym względem – chwali zawodniczkę Pasiński. – Imponuje dużym spokojem na boisku, a także poza nim. W ogromnym stopniu przyczyniła się do naszego awansu do ekstraklasy.

 

Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Szeluchina zostanie w łódzkiej drużynie na przyszły sezon. Ukrainka nie chce tego zadeklarować. – Jest jeszcze na to zdecydowanie za wcześnie – tłumaczy. – Prowadzę rozmowy z szefami Organiki, a także rozważam inne propozycje, które otrzymałam z czołowych klubów PlusLigi Kobiet.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved