Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębianie protestują domagając się powtórzenia meczu

Jastrzębianie protestują domagając się powtórzenia meczu

fot. archiwum

Wiele emocji wzbudziła wczorajsza decyzja sędziów, po której, w czwartym secie meczu półfinałowego ze Skrą Bełchatów jastrzębianom odebrano pięć punktów. Dzisiaj działacze klubu ze Śląska wysłali protest do centrali PZPS i PLPS, w którym domagają się powtórzenia meczu.

Sz. P. Mirosław Przedpełski

Prezes Zarządu

Polski Związek Piłki Siatkowej 

Sz. P. Artur Popko

Prezes Zarządu

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A.

ul. Grażyny 13

02-548 Warszawa

 

 

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A., w związku z serią błędnych decyzji sędziowskich podjętych podczas meczu PlusLigi w dniu 10.04.2009 pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem, które wypaczyły wynik meczu, wnioskuje o powtórzenie meczu.

 

Cała Polska, dzięki transmisji w telewizji Polsat widziała błędy komisji sędziowskiej, które doprowadziły do wypaczenia wyniku meczu półfinałowego.

 

Sędzia II oraz sekretarz zawodów dopuścili przed rozpoczęciem IV seta do gry zawodnika Jastrzębskiego Węgla z nr 1 Adama Nowika (dowód nagranie meczu), który nie był wpisany na kartce ustawień przekazanej komisji sędziowskiej, a tym samym w protokole meczu, uznając tym samym ustawienie Jastrzębskiego Węgla za właściwe. Sędzia sekretarz i sędzia II nie ingerują, kiedy przy stanie 2:1 pod siatkę wchodzi Adam Nowik.

 

Nie reagują także, kiedy Nowik przy stanie 6:6 wykonuje zagrywkę. Kolejne błędy komisji sędziowskiej następują przy stanie 10:9. Uważamy, że wszelkie decyzje powinny zostać podjęte przez sędziego I, który jednak w czasie 10 minutowego medialnego skandalu nie opuścił swojego stanowiska. A jak widać w obrazie telewizyjnym, decyzje podejmuje obsada stolika sędziowskiego oraz sędzia II.

 

Kolejnym nadużyciem jest przekazanie przez komisję sędziowską kartki z ustawieniami komentatorom TV Polsat .

 

Nie można także nie wspomnieć o atmosferze panującej na hali, wrogiej dla Jastrzębskiego Węgla, podsycanej przez spikera zawodów oraz jednostronnej agresywnej postawie ochrony wobec trenerów i działaczy naszej drużyny .

 

Pragniemy przypomnieć, że PlusLiga jest ligą profesjonalną. W związku z tym niezrozumiałe jest, aby w meczu dwóch czołowych polskich zespołów, gdzie trenerami są obcokrajowcy, sędzia II nie znał języka angielskiego. Prosimy o rozpatrzenie naszego wniosku w trybie natychmiastowym .

 

Z poważaniem,

Sławomir Kozłowski

Prezes zarządu

KS Jastrzębski Węgiel SA

 

Zdzisław Grodecki

Zastępca prezesa zarządu

Dyrektor sportowy

KS Jastrzębski Węgiel SA

źródło: KS Jastrzębski Węgiel

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved