Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Robert Milczarek i Bartłomiej Neroj w kadrze

Robert Milczarek i Bartłomiej Neroj w kadrze

Daniel Castellani powołał dodatkowo do kadry narodowej Roberta Milczarka i Bartłomieja Neroja z Politechniki. W Lidze Światowej jednak nie mogą oni zagrać, bo minął już termin zgłoszeń.

22-osobowy skład reprezentacji został wysłany już wcześniej. Z tej grupy pod koniec kwietnia Castellani będzie musiał odrzucić trzech zawodników. Pozostałych 19 będzie branych pod uwagę przy ustalaniu powołań na mecze Ligi Światowej.

Milczarek i Neroj dopiero teraz dostali powołanie do kadry i nie mają szansy zagrać w tych rozgrywkach. Dlaczego dwójka z Politechniki tak późno znalazła się w reprezentacji?Trener Castellani potrzebował trochę czasu na dokładne przemyślenia. Dopiero teraz przyjrzał się siatkarzom, którym dał odpocząć i zdał sobie sprawę, na jakie pozycje zawodników mu jeszcze brakuje graczy. Nie możemy mieć np. 10 środkowych i tylko z nimi trenować – tłumaczy menedżer polskiej reprezentacji Witold Roman.

Wprawdzie Milczarek i Neroj nie zagrają w Lidze Światowej, ale dostaną możliwość trenowania z kadrą. A dzięki temu będą podnosić swoje umiejętności. Oczywiście mogą cały czas walczyć o powołania do kwalifikacji mistrzostw świata i na mistrzostwa Europy – dodaje.

Nominacja dla Milczarka jest jak najbardziej zasłużona, choć mimo wszystko zaskakująca. Libero Politechniki rozgrywał najlepszy sezon w karierze, jednak pod koniec stycznia doznał pechowego pęknięcia kości ogonowej. W efekcie nie grał w najważniejszych meczach sezonu i nic dziwnego, że ominęły go powołania.

W klubie Milczarek wznowił treningi dopiero miesiąc temu. Od tego czasu zagrał tylko w dwóch sparingach. – Na szczęście jego ogromne starania zostały docenione. Bardzo nam go brakowało, kiedy był kontuzjowany. Robert ma charakter prawdziwego lidera zespołu.

Kiedy trzeba krzyknie, zmobilizuje kolegów – mówi o nim prezes Akademików Jolanta Dolecka.

Neroj z kolei grał przez cały sezon, ale znakomite mecze przeplatał słabymi. – O Bartku mówi się, że to jeden z największych talentów w Polsce. W końcu jednak musi to pokazać – twierdzi Roman. – Przez kilka lat zrobił ogromny postęp. Widać, że dobrze zrobiła mu zmiana otoczenia. Wiele nauczył się w Politechnice – dodaje drugi trener kadry Krzysztof Stelmach.

Przypomnijmy, że wcześniej w szerokiej kadrze znaleźli się inni zawodnicy ze stolicy, Rafał Buszek i Karol Kłos. – Jeszcze nigdy nie mieliśmy aż czterech siatkarzy w kadrze – cieszy się prezes Dolecka.

Tymczasem zespół przygotowuje się do walki o miejsca 5.–8. W sobotę, w rywalizacji do dwóch zwycięstw, zagra pierwszy mecz z Domexem Tytanem Częstochowa (godz. 14:45). Jest o co walczyć, bowiem piąte miejsce daje możliwość udziału w Pucharze Challenge Cup.

*Autorem tekstu jest Piotr Kaszubski

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved