Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Andrzej Grzyb: Dużych ruchów na krajowym rynku nie będzie

Andrzej Grzyb: Dużych ruchów na krajowym rynku nie będzie

fot. archiwum

- Ceny wywoławcze na siatkarskie gwiazdy są takie same jak rok temu. Nowe kontrakty będą jednak o 10-15 procent niższe. Wszystko przez kryzys - uważa Andrzej Grzyb, menedżer z Rzeszowa. Twierdzi, że ruch w transferowym interesie trwa już od stycznia.

Kluby zgłosiły, na jakie pozycje potrzebują zawodników, a menedżerowie przedstawili im swoje propozycje i ceny – mówi działający od paru lat na międzynarodowym rynku rzeszowski menedżer.

Kto będzie się wzmacniał?

Decydujące rozmowy i dobijanie targów odbywać się będzie po sezonie, bo obecnie nie wszystkie kluby znajdą jeszcze swoje przyszłe budżety.Jeżeli ktoś zdobędzie medal, to jego aspiracje wzrosną, pojawią się nowi sponsorzy. Taka jest prawidłowość – zauważa Grzyb. – Jeżeli Resovia zagra w finale i wywalczy prawo gry w Lidze Mistrzów, to aby się pokazać, musi się wzmocnić. Podobna sytuacja jest w Jastrzębiu. Z zespołów z pierwszej czwórki, będzie się wzmacniać także mająca potwierdzenie dalszej pomocy od sponsorów Zaksa Kędzierzyn.

Kto będzie do wzięcia?

Z obserwacji wynika, że raczej dużych ruchów na krajowym rynku nie będzie. Dlaczego? Bo niewielu jest klasowych zawodników, którym po tym sezonie skończą się kontrakty i takich, którzy będą chcieli zmienić kluby – ocenia menedżer Grzyb. – Mogą to być na przykład Wojciech Grzyb, Grzegorz Szymański, Paweł Zagumny z AZS-u Olsztyn oraz Zbigniew Bartman i Robert Prygiel z Jastrzębskiego Węgla. Szymańskim i Zagumnym interesują także kluby zagraniczne.

W lidze włoskiej także trwa sezon i na razie nie można wiele powiedzieć o ruchach kadrowych. A Rosja, będąca Eldorado dla siatkarzy?

Rosjanie twierdzą, że wszystko u nich OK, że mimo kryzysu jest kasa i oferty. Musimy się o tym przekonać. Będziemy rozmawiać na ten temat w Pradze podczas finału Ligi Mistrzów – powiedział Grzyb, który przedstawił swoją ofertę Resovii. Na liście znajduje się kilku zawodników z kraju i zagranicy. Nazwiska? – Jeszcze za wcześnie na takie szczegóły – uśmiecha się Grzyb, nie zdradzając, czy zaproponował resoviakom m.in. Bartmana.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved