Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Piotr Gruszka: Nadszedł czas na poważne granie

Piotr Gruszka: Nadszedł czas na poważne granie

Arkas Spor, pokonując dwukrotnie Beledyie Plevne awansował do półfinałów Mistrzostw Turcji. Jak powiedział grający w Izmirze Piotr Gruszka, sezon zmierza do decydujących rozstrzygnięć, nadszedł więc czas na "poważne granie".

Arkas wygrywając wczoraj drugi mecz fazy play off z Beledyie Plevne zapewnił sobie awans do półfinałów mistrzostw Turcji. Jaki przebieg miało to spotkanie?

Drugi mecz wyglądał zupełnie inaczej niż pierwszy, mimo że zagraliśmy w tym samym składzie, czyli bez Kanadyjczyka Duerdena i kapitana zespołu Gokana. Rozegraliśmy dobry, pewnie wygrany pojedynek. Tym razem możemy się cieszyć nie tylko ze zwycięstwa, ale też z naszej dobrej gry. Teraz czekamy na wynik rywalizacji Fenerbahce-Halkbank Ankara, bo właśnie ze zwycięzcą tej pary zagramy w półfinale.Z kim wolelibyście się spotkać w półfinale?

Wolałbym grać z Halkbankiem, ale przypuszczam, że zagramy raczej z Fenerbahce (śmiech). W sezonie zasadniczym z Ankarą wygraliśmy wszystkie mecze, z Fenerbahce podzieliśmy się natomiast punktami – u siebie wygraliśmy, ale polegliśmy na wyjeździe.

Gdy kontuzja Duerdena co jakiś czas eliminuje go z gry, wówczas to Pan staje się podstawowym atakującym zespołu.

Problemy Kanadyjczyka z kolanami trwają już od dłuższego czasu. Borykał się z nimi również podczas FF Challenge Cup, ale był przygotowywany głównie pod kątem tego turnieju, dlatego zagrał obydwa mecze. Trener musi odpowiednio dysponować jego siłami, bo Duerden nie jest w stanie zagrać kilku meczów pod rząd, dlatego co jakiś czas ja pojawiam się na ataku.

Przed wami mecze o coraz większą stawkę.

To prawda, powoli zaczyna się „poważne granie”. Teraz czekamy na półfinałowego przeciwnika i zobaczymy, jak rywalizacja potoczy się dalej.

*więcej w reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved