Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem gry

Andrzej Kowal: Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem gry

Resovia Rzeszów awansowała do półfinałów PlusLigi. Teraz siatkarze pracują nad poprawą swojej gry oraz rozpracowują przeciwnika - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Z kolei trenerzy wybierają się w weekend do Pragi na finał LM.

W jaki sposób uczciliście awans do czwórki?

Wypiliśmy po piwie do kolacji, która była bardzo późno i wszyscy byliśmy ogromnie zmęczeni. Nie tylko fizycznie, bo mecz kosztował chłopaków sporo zdrowia, ale także psychicznie. Sympatycznie było także w klubie Tomek Kozłowski przygotował napis „Witamy w czwórce” i baloniki.Po dwóch koncertowych setach w wykonaniu Częstochowy, wydawało się, że trzeba się szykować do spotkania numer cztery…

Wierzyliśmy w zwycięstwo, że można odwrócić karty nawet po tych dwóch pierwszych setach, w których gospodarze grali bardzo dobrze. Nie sposób bowiem utrzymać tak wysoki poziom skuteczności, jaki prezentował AZS przez cały mecz. To się potwierdziło, nie pierwszy raz zresztą w przypadku Częstochowy. Wróciliśmy do gry, zwyciężyliśmy, choć na pewno stać nas na dużo lepszą grę.

Pewnie najbliższe dni poświęcone będą na pracę nad wyeliminowaniem błędów?

Cały czas nad tym pracujemy, doskonalimy naszą grę. Będziemy także już przygotowywać się do meczów z Kędzierzynem. Każdy zespół ma bowiem swoją charakterystykę. Niewykluczone, że już od poniedziałku będziemy ćwiczyć pewne fragmenty i założenia taktyczne na Kędzierzyn.

W sobotę razem z prezesem Adamem Rusinkiem i trenerem Ljubo Travicą jedziecie do Pragi na finał Ligi Mistrzów…

Na żywo więcej widać niż w telewizji. Traktujemy ten wyjazd szkoleniowo. Przyglądniemy się organizacji. Warto być na takiej imprezie, na której będą menedżerowie i świetni zawodnicy.

*Rozmawiał Marek Bluj, nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved