Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Jak Dawid z Goliatem

II liga kobiet: Jak Dawid z Goliatem

Siatkarki MOSiR II Mysłowice poczyniły pierwszy krok ku utrzymaniu się w II lidze kobiet. W pierwszym meczu walki o utrzymanie w grupie 2. były bezapelacyjnie lepsze od drużyny MCKiS Jaworzno.

Nie miały zbyt wiele do powiedzenia podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego w meczu z koleżankami zza miedzy. Obawiano się pierwszoligowych wzmocnień, jednakże nie musiało do nich dojść z powodu świetnie grającego kolektywu juniorek. Widać było przewagę w każdym elemencie. Nie bez przyczyny te zawodniczki wywalczyły awans do Mistrzostw Polski Juniorek. Niesione tymi zwycięstwami były nie do zatrzymania na własnym parkiecie i to one zrobiły pierwszy krok potrzebny do utrzymania w II lidze.

Pierwsze dwa sety to wręcz fenomenalna gra zespołowa mysłowiczanek. O ich końcowych sukcesie zadecydowała przede wszystkim mocna, odrzucająca od siatki zagrywka. Rywalki miały spore kłopoty z przyjęciem, więc ciężko było grać prostą przynoszącą punkty siatkówkę, o kombinacjach nie wspominając. Trener ratował się zmianą rozegrania oraz dwóch przyjmujących, jednak nie dawało to zamierzonego efektu.Przyjezdne były wyraźnie usztywnione, zaskoczone dobrą dyspozycją gospodyń. Widząc bezradność rywalek, mysłowiczanki poczynały sobie coraz śmielej.

Dopiero w trzecim – i jak się później okazało ostatnim – secie jaworznianki znacząco poprawiły przyjęcie. Uzyskiwały nawet minimalną przewagę, jednakże nie potrafiły jej utrzymać. Dwa, trzy punkty w jednym ustawieniu były barierą nie do pokonania dla bardzo słabo dysponowanych gości.

Zawodniczki MOSiR Mysłowice nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i odprawiły przeciwniczki w przysłowiową godzinę z prysznicem.

28% w ataku, 37% w przyjęciu, 34% w zagrywce, 25 błędów własnych – te liczby na długo zapamiętają siatkarki MCKiS Jaworzno. Tak źle jeszcze nie było. Teraz pozostaje im wyciągnąć wnioski i nie powtórzyć tych samych błędów za tydzień na własnej hali. Teraz to one muszą się spiąć, aby doprowadzić do wyrównania. W przeciwnym razie będą zmuszone pożegnać się z II ligą.

MOSiR II Mysłowice – MCKiS Jaworzno 3:0

(25:15, 25:15, 25:19)

Składy zespołów:

MOSiR II Mysłowice: Wioletta Komisarczyk, Barbara Adamska, Roksana Zonik, Katarzyna Stępnień, Beata Gałek, Marta Dziula, Michalina Lux (libero)

Trener: Żaneta Michalak

MCKiS Jaworzno: Katarzyna Bajorek, Anna Piątek, Karolina Sawaniewicz, Agnieszka Lipka, Ewelina Soćko, Weronika Hubczeńko, Aleksandra Recheta (libero) oraz Karolina Kuryło, Magdalena Zawiślak, Izabela Knapik, Katarzyna Stolarczyk.

Zobacz również:

Wyniki II rundy play-off grupy 2. II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved