Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Poznaniu chcą budować od podstaw

W Poznaniu chcą budować od podstaw

fot. archiwum

W wielkopolskiej siatkówce nie dzieje się ostatnio najlepiej. Pół roku temu męski KS Poznań wycofał się z I ligi, a żeńskie drużyny Calisii i AZS AWF Poznań przez cały obecny sezon rozpaczliwie walczą o utrzymanie.

Obraz dorosłej siatkówki może w przyszłości jednak zmienić powołanie klas siatkarskich w szkołach podstawowych. Porozumienie w tej sprawie podpisano w rektoracie UAM.

W uroczystości podpisania umowy między miastem a AZS UAM (chłopcy) i UKS ZSMS (dziewczęta) wzięli wczoraj udział zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz i rektor poznańskiej uczelni, prof. Bronisław Marciniak .

Nie tylko chcemy namawiać w ten sposób studetów do siatkówki, ale również wzmacniać naszą drużynę drugoligową. Może w przyszłości awansuje ona do ekstraklasy, choć trudno sobie to wyobrazić bez pomocy miasta i założenia, że w stolicy Wielkopolski może istnieć sport przez duże S poza Lechem – zauważył rektor Marciniak. Jego sugestie dobrze odczytał Frankiewicz, akcentując fakt, że władze Poznania od wielu lat wspierają te kluby, które odnoszą największe sukcesy. – Jeśli UAM będzie miał zespół w ekstraklasie, to będzie też miał znaczące dofinansowanie z budżetu miasta.źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved