Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Strefowe podsumowanie I ligi kobiet

Strefowe podsumowanie I ligi kobiet

fot. archiwum

Drużyny Budowlanych Łódź oraz Piasta Szczecin potrzebowały jednego zwycięstwa ze swoimi rywalkami, aby zagrać w finałowej konfrontacji o awans do PlusLigi Kobiet. Jedna i druga ekipa zapewniła sobie awans do finału.

W meczu pomiędzy TPS Rumia a Budowlanymi Łódź trzecie zwycięstwo odniosły faworytki z Łodzi wygrywając 3:0. Był to przekonywujący triumf podopiecznych Jacka Pasińskiego w meczu wyjazdowym i należy podkreślić, ze w trzech spotkaniach łodzianki nie straciły ani jednego seta. Rywalem Budowlanych o awans do PlusLigi Kobiet będzie drużyna Piasta Szczecin. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w najbliższą sobotę i niedzielę w Łodzi. Dla rumskiej drużyny należą się słowa pochwały bowiem drużyna pokazała prawdziwą wolę walki i zajęła wysokie czwarte miejsce.

 

Piast Szczecin po dwóch zwycięstwach w Chorzowie przystępował w roli faworyta do trzeciego meczu na własnym parkiecie i nie sprostał tej roli przegrywając łatwo ze swoimi rywalkami z Chorzowa 0:3. Podopieczne Marka Mierzwińskiego przegrały ten mecz praktycznie bez walki. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw szczeciniankom nadal brakowało jednego zwycięstwa. Czwarty mecz ponownie był rozgrywany w Szczecinie i tym razem zwycięstwo odniosły miejscowe siatkarki, które wykorzystały atut własnej hali i awansowały do finałowej rywalizacji z Budowlanymi Łódź. 

Z 1 ligą kobiet żegna się drużyna z Poznania – AZS, która doznała drugiej porażki z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego zdołała zmobilizować się w trudnym momencie, bowiem zajmowała ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zmiana trenera (Roman Murdza zastąpił Krzysztofa Leszczyńskiego ) przyniosła efekt w postaci wygrania pierwszego etapu o utrzymanie w 1 lidze. Kolejnym etapem będzie turniej, który zostanie rozegrany na początku maja 2009. W turnieju tym wezmą udział: zwycięzca meczu Budowlani Toruń – Wisła Kraków oraz dwie drużyny z 2 ligi, które nie uzyskają awansu z turnieju finałowego. AZS Poznań od początku rozgrywek borykał się z różnego rodzaju problemami. Słaba gra zarówno w pierwszej jak i drugiej rundzie przeplatana była zwycięstwami z Chemikiem Police, Wisłą Kraków, czy SMS-em Sosnowiec. Poznańska drużyna po wycofaniu z PlusLigi Kobiet w przeciągu jednego sezonu zanotowała kolejny spadek, tym razem do 2 ligi. Jak widać w Poznaniu nie ma dobrego klimatu dla siatkówki, gdyż po Inotelu Poznań (męska drużyna, która została wycofana z 1 ligi), AZS jest drugą ekipą, która notuje spadek, a hasło: „Poznań stawia na sport”, jest nie na miejscu.

 

Spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Budowlanymi Toruń zostanie rozegrane w dniu 28 marca 2009 ze względu na udział krakowskich zawodniczek w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved