Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Będziemy walczyć o piąte miejsce

Rafał Buszek: Będziemy walczyć o piąte miejsce

fot. archiwum

Sobotnia porażka z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oznacza dla siatkarzy Politechniki Warszawskiej koniec marzeń o czołowej czwórce. Przyjmujący warszawskiego zespołu, Rafał Buszek, obiecuje jednak walkę o piąte miejsce.

Nie udało wam się dzisiaj przedłużyć rywalizacji o pierwszą czwórkę, została walka o miejsca pięć – osiem.

Rafał Buszek: – No niestety, nie udało się. Kędzierzyn już przed tymi meczami był faworytem tej rywalizacji. Troszeczkę szkoda pierwszego meczu, gdzie sędziowie nas trochę pokrzywdzili i gdybyśmy wygrali ten pierwszy mecz, to na pewno nie zakończyłoby się to naszą przegraną 3:1. Gdybyśmy wygrali tamten mecz, to potem całkiem inaczej by się ułożyło.Patrząc z boku wygląda na to, że ten mecz bardzo wam podciął skrzydła.

No tak. Ciężko się gra, gdy drużyna wyżej uplasowana przyjeżdża, prowadzi 2:0, gra na luzie. To było dzisiaj widać w elemencie zagrywki, kędzierzynianie niekiedy zagrywali atomowo. Dzisiaj zagrali bardzo dobrze, oprócz tego trzeciego seta, w którym gra nam troszeczkę zaskoczyła i oni mieli przestój, wygraliśmy tę partię, ale tak ogólnie myślę, że przez cały mecz to oni obserwowali wynik i byli dzisiaj lepsi.

Jak się nastawiacie na dalszą rywalizację, wszystko wskazuje jak na razie na to, że spotkacie się z AZS Częstochowa w następnej rundzie play-off?

Jeżeli to będzie Częstochowa, to w sumie dobrze, bo z nimi wygraliśmy w tym sezonie dwa razy. Na pewno będzie dla nas lepszym rywalem niż Rzeszów, bo niestety dwa mecze z nimi gładko przegraliśmy. Teraz nastawiamy się na Częstochowę, będzie pewnie akcja „Częstochowa”, jeśli AZS przegra mecz z Resovią Rzeszów. Na pewno będziemy walczyć o to piąte miejsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved