Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Podsumowanie I rundy play-off w I lidze mężczyzn

Podsumowanie I rundy play-off w I lidze mężczyzn

I runda play-off I ligi mężczyzn już za nami. Bezpośrednią walkę o awans do PlusLigi stoczą ekipy Siatkarza Wieluń i BBTS Bielsko-Biała. Do drugiej ligi spadają natomiast ekipy AZS-u Nysa i MKS-u MOS Będzin.

BBTS Bielsko-Biała przystępował do sobotniej walki z Orłem Międzyrzecz, prowadząc w rywalizacji 2:0. Gdy pierwszy set spotkania drużyna Grzegorza Wagnera wygrała w stosunku 25:12, wydawało się że wszystko rozstrzygnie się szybko i nie będzie konieczności rozgrywania niedzielnego spotkania. Podirytowani gospodarze wzięli się jednak w garść i wygrali to spotkanie w tie-breaku, nawiązując kontakt w rywalizacji 2:1. Niedzielne, jak się okazało ostatnie spotkanie, nie przysporzyło już tak wielu emocji w Międzyrzeczu. BBTS Bielsko-Biała pokonał Orła po raz trzeci, awansując do ścisłego finału play-off i bezpośredniej walki o PlusLigę. Mimo, że ekipa z Bielska była faworytem konfrontacji z drużyną Orła, to jednak należy podkreślić i pochwalić przegranych za ambitną walkę do ostatniej piłki i dobrą postawę w całym sezonie. Z kolei BBTS Bielsko-Biała stoi przed wielką szansą powrotu do elity po kilku latach nieobecności.

W miniony weekend drużyna Siatkarza Wieluń dwukrotnie pokonała Avię Świdnik 3:0. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Świdnika, gdzie gospodarze liczyli na odrobienie strat. Po jednostronnym pojedynku gracze Damiana Dacewicza trzeci raz wygrali w stosunku 3:0 i awansowali do II rundy play-off niepokonani. Wynik pierwszego seta, który siatkarze Avii przegrali 7:25(!) mówi samo za siebie. Takie wysokie zwycięstwa w znakomitym stylu, czynią Siatkarza głównym faworytem do awansu. Aby tak się stało muszą pokonać w kolejnej rundzie również dobrze spisującą się ekipę BBTS Bielsko. Spory niedosyt z kolei mogą odczuwać gracze ze Świdnika. Wielkie aspiracje, dobra gra podczas całego sezonu rozbudziły nadzieje na awans do elity u zawodników i kibiców „lotników”. Niestety, marzenia te trzeba odłożyć na co najmniej jeden sezon.Oprócz walki o awans, rozgrywane były spotkania o utrzymanie się w I lidze. Siatkarze Gwardii Wrocław podejmowali akademików z Nysy – zespół AZS. W poprzednim spotkaniu wygrali 3:1 i do przedłużenia szans na utrzymanie potrzebowali jeszcze jednego zwycięstwa (walka o utrzymanie rozgrywa się do dwóch wygranych spotkań). Ekipa Ireneusza Kłosa wygrała ponownie 3:1 i odprawiła AZS Nysę do II-giej ligi. Akademicy znaleźli się poza pierwszoligowymi rozgrywkami pierwszy raz od wielu wielu lat. Dla tej drużyny to z pewnością wielki zawód. Z kolei Gwardia Wrocław, po raz kolejny pokazała się z dobrej strony, co z pewnością cieszy wrocławskich kibiców, zawodników i działaczy.

Pierwsze spotkanie pomiędzy MKS MOS Będzin a MCKiS Jaworzno, wygrali ci drudzy 3:0. Drużyna Alberta Semeniuka musiała wygrać sobotni mecz by myśleć jeszcze o utrzymaniu. Gracze z Jaworzna skutecznie im ten zamiar wybili z głowy, wygrywając kolejny raz 3:0. MKS MOS Będzin, tym samym po jednorocznej przygodzie, opuścił szyki I ligi spadając o klasę niżej. Dla tej drużyny to rozczarowanie, gdyż zakładano przed sezonem utrzymanie się w lidze. Ekipa z Jaworzna pokazała po raz wtóry bardzo dobrą dyspozycję, skutecznie broniąc się przed spadkiem

Pierwsza runda zakończyła się pełnym sukcesem drużyn BBTS i Siatkarza, które pozostają w grze o awans. Zadowolone mogą być też ekipy z Jaworzna i Wrocławia. Druga liga wzmocni się od przyszłego sezonu drużynami z Będzina i Nysy. Ostateczne rozstrzygnięcia jednak ciągle przed nami, więc emocji również nie powinno zabraknąć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved