Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Przed drugim meczem w Kaliszu

PlusLiga Kobiet: Przed drugim meczem w Kaliszu

fot. archiwum

Już we wtorek siatkarki Calisii Kalisz będą podejmowały na własnym parkiecie drużynę Stali Mielec. Będzie to druga konfrontacja pomiędzy tymi zespołami walczącymi o utrzymanie się w PlusLidze Kobiet.

Podopieczne Mariusza Pieczonki w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Drużyna z Kalisza, która w ostatnich latach zdobywała medale, w tym sezonie musi walczyć o utrzymanie się w lidze. Kaliszanki w obecnych rozgrywkach odniosły tylko trzy zwycięstwa, tym samym skazując się na grę w barażach.

 

Zespół Calisii fatalnie rozpoczął zmagania o utrzymanie się w lidze, bowiem przegrał pierwsze wyjazdowe spotkanie i to w bardzo słabym stylu. Pojedynek w Mielcu po raz kolejny pokazał, że gra kaliszanek opiera się w dalszym ciągu na Annie Woźniakowskiej , która nie zawsze ma wsparcie u swoich koleżanek. Kaliszanki, jeśli myślą o utrzymaniu się w lidze, muszą za wszelką cenę wykorzystać atut własnego parkietu i pokonać mielczanki. Jeśli zanotują kolejną porażkę to znajdą się w bardzo trudnej sytuacji, bowiem będą przegrywały 0-2 i rywalizacja przeniesie się do Mielca, gdzie odbędą się dwie decydujące konfrontację. Zawodniczkom z grodu nad Prosną w tym sezonie nie udało się wygrać ani jednego wyjazdowego pojedynku i to może mieć znaczenie w kolejnych spotkaniach barażowych. – Podczas pierwszego meczu drużyna Stali Mielec niczym nas nie zaskoczyła, mielczanki zagrywały trudną zagrywkę, której nie potrafiłyśmy przyjąć i grałyśmy czytelnie na lewe skrzydło, a tam czekał już blok. Teraz musimy zapomnieć o tym pojedynku i skoncentrować się na następnym. Po wyjazdowej porażce w Mielcu zmieniłyśmy tryb przygotowań, zaczęłyśmy trenować trochę więcej rano i po południu po trzy godziny. W ostatnim czasie dużo pracowałyśmy nad zagrywką i przyjęciem, mam nadzieję, że to poskutkuje i zagramy na swoim dobrym poziomie i wygramy to spotkanie – mówi środkowa kaliszanek, Ewelina Toborek . 

Drużyna Stali Mielec obecne rozgrywki PlusLigi zainaugurowała bardzo dobrze, mielczanki w pierwszym spotkaniu zmierzyły się z Calisią Kalisz i pokonały ten zespół 3:0. W dalszej części sezonu „stalówkom” już nie szło tak dobrze, bowiem mielczanki spisywały się słabo, a zarząd klubu zdymisjonował Romana Murdzę , na jego miejsce zatrudniając Wiesława Popika . Zmiana ta niewiele wniosła, bowiem Stal ciągle przegrywała mecze, tym samym skazując się na grę w barażach. Siatkarki z Mielca po rundzie zasadniczej zajęły dziewiątą lokatę, a to oznacza, że w fazę play-out rozpoczęły od pojedynku na własnym terenie. Zarząd klubu z Mielca, aby lepiej przygotować zespół do baraży wysłał drużynę na zgrupowanie do Kielnarowej. Mielczanki, oprócz spędzania miło czasu dokładnie analizowały grę rywalek i trenowały z męskimi zespołami.

 

Ekipa z Mielca na pewno nie zlekceważy kaliszanek i przystąpi bojowo nastawiona do tego pojedynku. – Zdajemy sobie sprawę, że na swojej sali Kalisz będzie mocny i z pewnością lepiej zagra niż w pierwszym spotkaniu w Mielcu – twierdzi Karolina Olczyk. – Podczas pierwszej potyczki we własnej hali Kalisz nas niczym nie zaskoczył, ponieważ byłyśmy dobrze przygotowane do tego pojedynku. Z zespołem Calisii wygrałyśmy w tym sezonie trzy razy i chcemy podtrzymać dobrą passę. Po prostu musimy wyjść na parkiet i zagrać swoją siatkówkę. Wydaję mi się, że wyjdziemy w podstawowym składzie. Ważnym elementem będzie to, która z nas będzie się lepiej czuła w dniu meczu to wyjdzie na parkiet w podstawowym składzie .

 

Zapowiada się więc bardzo wyrównany pojedynek. Dla żadnej z drużyn nie będzie to łatwy mecz, ani jedna, ani druga ekipa nie podda się bez walki. Zwiastuje to wielkie emocje i ciekawe widowisko. Z całą pewnością kaliszanki będą chciały się zrehabilitować swoim kibicom za ostatnią porażkę w Mielcu oraz poprawić swoje morale. Aby to było możliwe zespół z Kalisza musi wyjść na spotkanie pewny siebie i z wiarą we własne możliwości.

 

Pojedynek odbędzie się o godzinie 20:30 i będzie transmitowany przez stację Polsat Sport.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved