Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Młodzi na Ligę Światową

Młodzi na Ligę Światową

fot. archiwum

Daniel Castellani poprosił władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej o możliwość przełożenia daty ogłoszenia kadry na Ligę Światową do czwartku, ale według Przeglądu Sportowego listę powołań ma już gotową.

Znajduje się na niej 28 zawodników, którzy trafią na pierwsze zgrupowanie kadencji wciąż aktualnego trenera PGE Skry Bełchatów. – Nie mogę jeszcze oficjalnie ogłosić tej listy, potrzebuję jeszcze kilku konsultacji, ale możecie spokojnie napisać, że sensacji nie będzie – stwierdził z uśmiechem Daniel Castellani . Z informacji Przeglądu Sportowego wynika jednak, że możemy spodziewać się kilku niespodzianek.

 

Powołania na Ligę Światową dostanie kilku zawodników najmłodszego pokolenia. Obok Karola Kłosa (AZS Politechnika Warszawa) i Piotra Nowakowskiego (AZS Częstochowa) w szerokiej kadrze znajdą się m.in. koledzy z zespołu tego drugiego: Paweł Zatorski i Fabian Drzyzga . Nie zabraknie siatkarzy Resovii – powołania spodziewają się Marcin Wika , Paweł Woicki i Łukasz Perłowski , który jednak może znaleźć się na liście rezerwowej. 

Najciekawszy jest jednak fakt, że w drużynie na Ligę Światową może zabraknąć największych gwiazd, najbardziej zmęczonych sezonem. Można przypuszczać, że więcej wolnego dostaną Mariusz Wlazły , Michał Winiarski , Sebastian Świderski , Daniel Pliński i może ktoś jeszcze. Z tych zawodników Castellani na pewno jednak będzie chciał skorzystać w kwalifikacjach do mistrzostw świata.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved